Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy/miért éri meg a TVnek...

Hogy/miért éri meg a TVnek riogatni az embereket a H1N1-el? Hogy származik ettől bevételük? Mi van ha tényleg jószándékúan mondják be minden este a hirekbe a rémtörténeteket? A nézettség hogy növeli a bevételüket?

Figyelt kérdés
2009. dec. 2. 09:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes kérdés! Mert például azt, hogy a normál (szezonális)influenzába hányan halnak bele, azt nem mondják be minden nap.
2009. dec. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%

Berendeltek 6.000.000 oltóanyagot, ezt el kell adni, különben annyi.

Az oltóanyagot miért rendelték be? Hááát, valakinek jó biznisz volt, elhiheted!

Eladni is jó biznisz, annak, aki részt vesz a folyamatban. Nem te vagy az, ne aggódj :-)

A média meg azért ad hírt róla, mert ezt nyelik most az emberek, mindenki erről beszél, ha kijönnek egy új halálhírrel, azonnal rohamosan nő a nézettség/hallgatottság/olvasottság. Ilyen egyszerű.

2009. dec. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%

A média a hatalom egyik ága, azt mondják. Ami a médiában megjelenik, az létezik, ami nem az nem. Nagy tömegeket lehet általa manipulálni, ezért a média mindig az aktuális hatalom kezében van, az ő érdekeit tudja érvényesíteni.


A média feladata elvileg a széleskörű tájékoztatás lenne, ehelyett a pánikkeltés, hangulatkeltés, feszültségkeltés, befolyásolás eszköze, amivel emberek nagy tömegét lehet erre, vagy arra a cselekvésre rábírni, illetve a gondoltataikat, érzelmeiket a kívánt módon "beprogramozni".


H1N1-el kapcsolatban mindig csak azt a részt mondják be, ami az oltás beadatására ösztönöz. Szegény elhunyt kismamával kapcsolatban sem mondták be, hogy milyen sanyarú körülmények köztöt élt és hogy több napos nagyon magas láz után fordultak csak orvoshoz.


Cigányokkal kapcsolatban az rögtön ömlik a médiából, hogy ha egy roma ember sértettként szerepel egy ügyben (millióból egyszer). Ezzel szemben, ha minen olyan esetet be kéne mondani, amikor az elkövető roma, akkor nem lenne elég a 24 óra. Mellesleg ha elkövetői oldalom áll roma, akkor persze nem fontos a származása, csak ha ő az áldozat.


Sok ilyen példát lehetne még hozni. A lényeg, hogy a média a hatalom egyik legfontosabb eszköze.

2009. dec. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%

Egyetértek az előttem szólóval, és annyit mondanék még, hogy attól függetenül hogy a média hatalmával tisztában vagyok, teljesen ki vagyok készülve a hírektől. Nem értem hogy ez miért jó. Én is ksmama vagyok és soha nem oltattam be magam sima influenza elleni oltóanyaggal sem és most rettegek attól, ha netán beadatnám milyen hatással lenne a szervezetemre és főképpen a gyermekemre. A dokim azt mondta hogy ne oltassam magam, mert nem volt idő tesztelni. De a média egyszerűen megőrjít. Nem bírom már tovább komolyan. :-((


27 hetes kismama

2009. dec. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
47%

Olyan hatalmas biznisz beadatni a magyaroknak (ráadásul a magyarok felének ingyen) az oltást, hogy csak na. Több, mint 60 külföldi ország adott le megrendelést a gyógyszergyártó cég felé, tehát valóban olyan kilátástalan a helyzet, hogy csak médiaferdítéssel tudják beadni a naiv magyaroknak az oltást.... Ja nem is... ;-)

Mindenki azt hisz, amit akar, a tények szerintem magukért beszélnek, sorra halnak az emberek a h1n1ben de ha azt mondom, hogy a h1n1 nem is olyan veszélyes, az oltástól az ég világon senkinek nem lett baja, akkor már inkább egy szuri, mint egy megfázás.


Arról nem is beszélve, hogy csomóan nyomják, hogy szedd a 2ezer forintos oltás helyett havonta a 4ezer forintos multivitamint, meg a 3ezer forintos homeopátiás csodaszert, meg igyál fémport, meg egész nap ilyen-olyan csodateát és ha beteg vagy se parázz, mert az 5ezer forintos tamiflu (amire már sokfelé immunis a vírus) majd jól megment és azon kívül majd csak orrcseppett kell használnod 500 forintért, lázcsillapítót 1000 forintért és csupán 1 százalék az esélye annak, hogy Téged is kórházban kelljen kezelni napi 100ezer forintért az adófizetők pénzéből csak azért, mert egy 2ezer forintos szuritól féltél...

2009. dec. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ez "felsőbb" utasításra is történhet,a lakájmédia pedig hűségesen szolgál és a jutalom nem marad el.A világméretű gyógyszerlobby pedig kaszál,hiszen ezért dobták az emberiségre ezt a mocskos vírust.Az ebből származó bevételből is jut valamennyi a kiszolgáló médiának.Ez persze nem csökkenti a vírus veszélyének jelentőségét az valós sajnos,eltekintve a média által gerjesztett rémhírektől.
2009. dec. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

10:05-ösnek. Ez marhára nem a oltás áráról szól, senkiben nem merült fel, hogy azért nem akarja beadatni, mert nem akar rákölteni 3000 Ft-ot. A probléma az, hogy nem egyértelmű, hogy az ember mikor dönt jól, ha beadatja, vagy ha nem.


"Sorra halnak meg az emberek". Ja, persze. Épp most mondták be a rádióban, hogy tizen egy-két elhunyt ember szervezetében mutatták ki a h1n1-et, többségük súlyos krónikus beteg volt és egy kismama. Szerinted nap mint nap hányan halnak meg ilyen-olyan megfázás, sima influenza szövődményeiben? Csak azt nem súlykolja beléd a média félóránként a hírekben.


Az idős nagyszüleimnek beadta a háziorvos kb. egy hónapja. A papám, aki amúgy közel a kilencvenhez még túrja a földet, tuskókat vesz ki, nem bír tétlenül ülni, érdekes módon két hete rosszul lett és kórházba került. Utoljára valamikor a nyolcvanas években volt kórházban, akkor is ortopédián. A mamám sem érzi jól magát egy ideje. Hurrá, be lettek oltva, nagyon örülünk neki!

2009. dec. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

10:16 ott van a másik kérdésben a KSH statisztika a szezonális influenza halottjainak számáról 2001-ig visszamenőleg. Hát nem sok évben volt belőlük több, mint már a h1n1től, csakhogy a h1n1 járvány még sehol se tart és 2 évig lesz jelen...


Mellesleg szezonálisban tényleg halálukon levő emberek haltak bele, de könyörgöm, egy krónikus beteget ne ítélj már halálra. Én is asztmást voltam, kigyógyultam belőle és vígan élem életem, pedig nagyon súlyos asztmás voltam, életem első néhány évét kórházban töltöttem miatta. Marha jól esne, ha meghaltam volna influenzában és mindenki azt hazudná, hogy amúgy is meghaltam volna. A helyzet az, hogy a rákos nő és az egyik tüdőbeteg férfi voltak veszélyes állapotban, az összes többi embernek még élnie kellett volna éveken vagy akár évtizedeken át.


Őszintén sajnálom a nagyszüleidet, de ezt miért hozod összefüggésbe pont az oltással? Persze nyilván egyszerű az oltást hibáztatni és ezek szerint a szemléletmódodnak is kedves, de szerintem attól még nevetséges a párhuzam állítás pláne hogy mindkettőjüknek baja lett. Szerinted mennyi a valószínűsége annak, hogy másfél millió beoltottból senkinek semmi baja és ők ketten együtt betegek lettek tőle és az egyikük már kórházban van?

Remélem nekik nem mondtad ezt a dolgot, mert gondolom nagyon jól esne nekik, ha neadj Isten valami komolyabb dolog történne velük és a család azzal "búcsúzna" tőlük, hogy ők tehetnek róla... A helyzet az, hogy 80+ éves emberek nagyon knönyen és nagyon gyorsan le tudnak épülni.

Az én egyik nagyapám minden évben a télire való fát maga gyűjtötte és hasogatta össze aztán egyik évről a másikra, gyakorlatilag 1-2 hét alatt szinte teljesen megvakul, járni alig bír és remegnek a kezei, vele ez 82 évesen történt, mégse próbálunk felelőst találni, mert ez teljesen felesleges, sokkal fontosabb, hogy törődjünk vele, szeressük és támogassuk akkor is, amikor már az öregség legyőzi.

Az ő felesége pedig egyik NAPRÓL a másikra Parkinson kóros lett, remeg és egyik családtagját se ismeri fel szinte soha.

2009. dec. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Kedves 10:32-es.


Dehogy ítélek én halálra bárkit is! Nekem az a problémám, hogy pont annyi érvet lehet felhozni az oltás ellen, mint mellette. Az orvosok sincsenek egy állásponton, az országok sem egységesek (lásd kismamák, pici gyerekek oltása).


Én azt veszem észre, hogy pl. itt a fórumom és való életben is az van, minenki a mások oldalon ( oltani vs. nem oltani) állókat tartja ostoba birkának, meg agymosottnak, meg manipuláltnak. Szerintem ez nagyon nem jó, ugyanis mintkét oldal milló érvet és tényt tud amögé tenni, amit ő jónak vél. Vagyis a saját szempontjából mindenki tudja magát igazolni. Ezért nehéz kérdés ez.

2009. dec. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

a 09.47-esé jó válasz volt.

ha nyitott szemmel jártok a világban, akkor észrevehetitek, h a média nemcsak a h1n1 kapcsán homályosít, hanem majdnem minden másban is. azt már tudjuk h ebben az országban naívak az emberek és bedőlnek sokmindennek aminek nemkéne, és persze ezeket is hol hallják? hát a médiában. a médiát többek között manipulálásra is használják, és néphülyítésre. a média nemazért van, hogy neked jólegyen, hanem azért h nekik jólegyen. nézzünk csak körül az rtlklub és a tv2 programkínálata között. megnézünk egy heti műsorleosztást, mit látunk? felesleges telefonos vetélkedőket, agysejt csökkentő győzike sót, mónika só, ami egyeseknek szórakozás, mások meg sírni tudnának rajta h milyen emberek élnek ebben az országban, valamint rambo 1960-ból, bud spencer sorozat szintén 1960-tól, értelmetlen filmek, amiket még anno megvettek, és 20 éve ugyanazt sugározzák, mert azóta újjat nemvették, ha igen, akkor az valami alacsony költségvetésű katasztrófa film. vajon miért nem lehet a 2 kereskedelmi csatornán olyan műsort nézni, amiből esetleg tanulsz, és nem az agysejtjeidet rombolod? persze, ott a spektrum, ngc, discovery, akit ez érdekel, nézze azt. de én úgygondolom h egy kereskedelmi csatorna legyen sokrétű. így beleférne egy pár természetfilm, vagy tudományos magazin.

az h ilyen a 2 kereskedelmi csatorna, azis csak arra szolgál h butítsák a népet, nem mellesleg tükrözi a társadalom színvonalát is. na ennyit a tv-ről....



a h1n1 elleni oltóanyagot pedig vkiknek lekellett ugyebár gyártani. legyártották. magyarország rendelt. kicsit sokat, mint kellett volna.és, természetesen drágábban adják, mint ahogyan lehetne. erre a váűlasz az volt, h az csak 200-300 ft-os eltérés, ami JÓ HELYRE MEGY, a magyar egészségügybe. namármost, kérdem én. ti ezt elhiszitek??? az a 200-300 ft tényleg minimális. mint anno a vizitdíj. de gondoljatok bele, ha azt a milliós oltóanyagot eladják, az hányszor 200-300 ft. és vajon hova is megy? mert az 100% h nem a magyar egészségügybe. na, mostmár látjátok, h miért kell tukmálni az emberekre azt az oltóanyagot? természetesen mert vkik meg akarnak gazdagodni. aki azt több milliószor 200-300 ft-ot elsikkasztja. és ne legyintsünk, hogy áááh, ugyanmár, iszen tudjuk h ebben az országban ez rendszeres tevékenységnek számít.

az ingyenes oltások pedig csak reklámfogás. mint az ingyenes termékminta. oltsunk be pár gyereket h lássák a többiek h semmi bajuk, h az emberek megismerjék h vanegy ilyen oltás, mert köztudott h jobban elfogadsz egy olyan dolgot, amit a környezetben már valaki átélt.

na ennyi jutott az eszembe.

2009. dec. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!