Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Létezik kizárólog tüdőgyulladá...

Létezik kizárólog tüdőgyulladás elleni oltás?

Figyelt kérdés
Beadják most a háziorvosnál? Mennyibe kerül?
2009. dec. 4. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan, ami úgy általában a tüdőgyulladást előzi meg, nincs. Oltani egy adott kórokozóval szemben lehet (persze össze lehet keverni többet egy szuriba), de tüdőgyulladást túl sok mindnen okoz, hogy csak úgy egy oltássá gyúrják.
2009. dec. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Létezik felnötteknek is, de nem tudom a nevét. A fiam is kapott 1-2 éves kora körül Prevenar-t. (Idemásolom ez mire való: A Prevenar segít megvédeni gyermekét a Streptococcus pneumoniae baktérium 7 típusa által okozott agyhártyagyulladástól, vérmérgezéstől, bakteriémiától (baktériumok jelenléte a véráramban), tüdőgyulladástól és a középfülgyulladástól)
2009. dec. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Ez jól hangzik. Valami pneumococcus elleni védőoltás kell, ami ugye a tüdőgyulladást okozza.
2009. dec. 4. 12:32
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

C vitamin, idézek egy cikkből:

"Szent-Györgyi Albert naponta 1 grammot fogyasztott 84 éves koráig, majd mikor tüdőgyulladást kapott, 8 grammra emelte adagját és rövidesen felépült."

nem tudom van-e jobb mesterséges ellenszer, minden esetre Szent-Györgyi Albert Nobel-díjat is kapott a kutatásaiért...


Én csak segíteni akarok, de most biztos lesznek egy jó páran, akik kiakadnak erre amit írtam...:)

2009. dec. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez kedves, köszönöm! :) 8 gramm C-vitamin...? Megjegyzem, köszi!
2009. dec. 4. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!