Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megelőzhetünk H1N1 vírusos...

Megelőzhetünk H1N1 vírusos betegségeket Oscillococcinmmal (a pézsmakacsa májából készült homeopatikummal) igaz ez?

Figyelt kérdés

Az Oscillococcinum állati eredetű szervkivonatot tartalmazó homeopátiás gyógyszerkészítmény. A szer kacsa szívéből és májából készül.

Biológusok és járványügyi szakértők megfigyelték, hogy a kacsák nyolcvan százalékának bélcsatornájában az összes influenzavírus megtalálható, és minden bizonnyal az Oscillococcinumban meglévő vírusok mikrodózisának köszönhető, hogy érvényesül a szervezett öngyógyító törekvése.

Ezt a szert már a világ több mint ötven országában szedik megfázásra, az influenza megelőzésére és a betegség minden szakaszának gyógyítására. A klinikai vizsgálatok szerint enyhíti az influenzás tüneteket (hidegrázás, fájdalom, láz, orrfolyás és köhögés). A legkedvezőbb hatás elérése érdekében a tünetek megjelenésekor haladéktalanul, de legkésőbb negyvennyolc órán belül meg kell kezdeni a gyógyszer szedését.

A British Journal of Clinical Pharmacology című folyóirat 1989-ben írt a szer hatékonyságáról. A bizonyítási eljárásban 487 influenzában megbetegedett ember vett részt. Az eredmények azt mutatták, hogy az Oscillococcinum hatóanyagát, az Anas barbariaet kapott betegek közül többen gyógyultak meg hamarabb, mint a placebót (gyógyszert utánzó, de hatóanyagot nem tartalmazó készítményt) szedő betegek közül.

Egy újabb felmérés szerint (IPSOS 1998) az Oscillococcinumot szedők nyolcvanöt százaléka elégedett vagy nagyon elégedett a gyógyszerrel. Az eredmény érdekessége, hogy a felmérésben résztvevők közel fele általában nem homeopátiás gyógyszerrel gyógyította magát.

A Boiron nevű francia cég Anas barbariae hatóanyagot tartalmazó szert Oscillococcinum, a Dolichos nevű cég pedig Flu solution néven forgalmazza.

Összetétel: 0,01 ml Anas Barbariae hepatis et cordis extractum 1 g pelletben műanyag tartályonként. Segédanyagok: laktóz, szacharóz.

Ellenjavallatok: Nem ismertek.

Kölcsönhatások: Nem ismertek.

A szerek kiválasztásában mindig kérje ki orvosa segítségét!


2009. dec. 4. 21:05
 1/7 A kérdező kommentje:
2009. dec. 4. 21:07
 2/7 anonim ***** válasza:
Akár lehetségesnek is tartom, de mondjuk ha nem is megelőzhető, de enyhitené a betegség lefolyását, már akkor is megérte, nem!?
2009. dec. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg igen. Csupán annál az egy-két százaléknál nem jön be a dolog, akiknél a homeopátiás szerek amúgy se jönnek be. Nagyon-nagyon kevesen, de vannak olyanok akiknél súlyosbítja a tüneteket, de ez már egy nap után is érezhető, az emberek 99%-ánál viszont használ.

Én is ezt szedem hetente egyszer, mivel influenzás időszakban ha nem vagy beteg elég ennyiszer, és kb pont a vakcina árával egyenlő összegből ki is jön egy egész téli adag.

2009. dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen most találtam ezen az oldalon jött fel a link és ránéztem mert én nem vagyok oltás párti de most már annyi rosszat sulykol a tv hogy elbizonytalanodtam és elkezdtem vacilálni hogy hátha mégis kéne. 1éves a gyerekem és nem tudom. ha ez jó megelőzni meg a fertőzést enyhíti inkább ezt választom, eddig nem tudtam róla de jó hogy most olvastam
2009. dec. 4. 21:16
 5/7 A kérdező kommentje:
akkor is kiderül hogy nem jó mikor csak megelőzésre szedem? akkor is rosszul leszek tőle? mert ez jó így legalább tudnám., vagy csak ha beteg leszek derül ki hogy rosszabb lesz?
2009. dec. 4. 21:17
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kiderül. Sőőt, azt tudom tanácsolni, hogy egy kis tubusból egy pici golyót vegyél be, mert már annak is van hatása, csak nem okoz majd semmi gondod, így a gyermekednél is kipróbálhatod. Ha másnapra semmi nem történik, mindketten nyugodt szívvel alkalmazhatjátok a rendes adagot megelőzésre, heti egy alkalommal.
2009. dec. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi, holnap veszek is
2009. dec. 4. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!