Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 12 napja megfáztam (szinte...

12 napja megfáztam (szinte semmi volt), enyhe torokgyulladás. Orrom nem folyott szinte semmit. Még mindig nem vagyok teljesen jól. Lehet hogy komolyabb a baj?

Figyelt kérdés

Végig jól voltam, nem voltam kidőlve. Még hőemelkedésem sem volt. Torkom volt kicsit gyulladt, 2 napig enyhén fájt. Enni-inni ugyanúgy tudtam. 3. nap elmentem orvoshoz, szerinte vírusfertőzés, pár nap és rendbejön. Hozzátartozóim szerint is kutya bajom, jól nézek ki. Viszont kapar még mindig a torkom, piros és az orrom is kicsit be van dugulva. Más nincs.


Lehet hogy nagyobb a baj és antibiotikumot kéne iratnom?



2014. jan. 28. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem. Ha nincs lázad ne szedj antibiotikumot,ráadásul a kaparás nem bakteriális fertőzésre,hanem vírusra utal,amin javít az antibiotikum. Szopogass torokfertőtlenítőt,használja orrcseppet és jó lenne ,ha néhány napig otthon tudnál maradni pihenni. Ha ezt nem teszed egy banális vírusos fertőzés is eltarthat hetekig.
2014. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne aggodj,nincs komoly bajod.

Paromnal is hasonlo a helyzet, neki mar 3hete tart.Sajnos eleg durvak a mostani virusok.

Szopogass torokfertotlenitot es igyal sok folyadekot, esetleg gyogyteat. A kakukkfu tea, hagyma tea nagyon jo, oscillococinum. Ezenkivul meg tudom javasolni a propolisz cseppet kenyerre cseppentve,naponta 3-szor nagyon hatasos.

Szajfertotlenitesre meg megprobalhatod langyos sos vizzel gargarizalni a torkod, az is segit.

2014. jan. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!