Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tegyek, hogy mihamarabb...

Mit tegyek, hogy mihamarabb meggyógyuljak? Enyhe vírusos fertőzés, ugye?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdődött, az alábbi tünetek vannak jelen: 1)olykor-olykor általános rossz közérzet, de nem vészes. 2) hasmenés, tegnap 2-szer volt ma még csak 1-szer. picit feketébb volt ma a WC papíron. 3) nagyon ritkán gyomorfájás, hasmenés előtt, amikor már WC-re kell mennem, de tényleg csak ritkán. 4) lüktető fejfájás volt tegnap, de mára már az teljesen elmúlt

- lázam nincs, hőemelkedésem sincs. jellemzően 36,5 körül a testhőm, mint mindig.

- tegnap óta javultam , főleg a hasmenés maradt meg

- átlagnál talán valamivel nagyobb hólyag van a számban, de nem fáj igazán

Panadolt és Széntablettát vettem be, a hólyagra Septofort jó?

Holnapra jó lenne meggyógyulnom, fontos lenne!

Köszi előre is a válaszokat.



2014. jan. 23. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Vírusos fertőzésnek tűnik, de éppen lehet gyomorrontás is.

Amivel segíteni tudsz, hogy diétázol. Főtt krumpli, párolt rizs, háztartási keksz, ropi, ezeket fogyaszd. Ha szereted a tejet, kakaót, akkor most ne igyál, mert az fokozza a hasmenést.

És igyál sok folyadékot, szénsavmentes ásványvizet vagy teát.

A szádban pedig lehet éppen egy afta vagy valamilyen vírusos fertőzés okozta hólyag, hogy a Septofort jó-e rá, azt nem tudom, nálunk ilyen esetre Tantum Verde spray van itthon.

2014. jan. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a választ. Én inkább enyhe vírusra gyanakszom amúgy. Ez a spray ismerős van is itthon szerintem. Mégegyzer köszi
2014. jan. 23. 12:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a vírus most az egész országot bejárta, de úgy látszik, hogy hozzád az enyhébb változata jutott el,vagy erősebb az immunrendszered, mert a családban NAGYON megy a hasa, NAGYON erős a hányása, NAGYON fáj a feje annak, aki benne van, és NAGYON elesett, fájnak az ízületei. Az ügyelet azt ajánlotta, hogy a B12és az Algopyrin segíthet, és az ágymeleg. Nem tart soká,1-3 nap de nagy a kockázata a lábon kihordott influenzának!
2014. jan. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát nekem már volt ilyen, hogy a betegséget csak enyhén kaptam meg és a körülöttem élők esetében is. Hogy lehet védekezni a lábon kihordott influenza ellen?
2014. jan. 23. 12:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Fekvéssel, ágymeleggel,és csak akkor visszatérni a tevékenységeidhez, amikor teljesen gyógyultnak érzed magad. Tegnap figyelmeztettek éppen, hogy az emberekben ott a frász a munkahelyi hiányzás miatt,lábon hordják ki az influenzát, így panaszaik elhúzódnak, s a szövődmények /mellhártya gyulladás, szívizomgyulladás/ súlyosak lehetnek, néha akár halálhoz is vezetnek. De ezek főleg idős, lerobbant szervezetnél, vagy akinek más betegségei is vannak. Fiatal szervezet könnyebben legyűri, de a sok folyadékra, citromos-mézes teára ügyelj! Gyógyulást!:)
2014. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ újfent! Itthon leszek ma is meg holnap is és hétvégére se tervezek semmit. Pihenek, iszok sokat, Széntablettát szedek. Étvágyam viszont nincsen, de azért könnyebb ételeket eszek.
2014. jan. 23. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!