Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért íratják ezt alá az...

Miért íratják ezt alá az orvosok, ha ártalmatlan az oltóanyag?

Figyelt kérdés

Nekem ezt kellett aláírni:

Láz, végtagfájdalom, szűrás helyén duzzanat, súlyosabb esetben idegrendszeri szövődmények valamint akár halálos kimenetelű heves allergiás reakció is, de ennek esélye nagyon kicsi.

Kijelentem, ha esetlegesen szövődmény lép fel a háziorvosomat nem hibáztatom, sőt elfogadom a szövődmény elhárítására irányuló segítségét.

Szerintetek??????


2009. dec. 8. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Na, ezért nem oltatom be magam

21/f

2009. dec. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Mert nem akarnak felelősséget vállalni egy olyan oltóanyagért,amit nem ismernek eléggé.Án sem oltatombe sem magamat,sem a családomat.
2009. dec. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Ez csak ugyanaz, mintha elolvasnád a betegtájékoztatót. Minden gyógyszernek lehetnek mellékhatásai, és minden anyagra lehet valaki allergiás. Attól még alkalmaznak gyógyszereket. A bűntetőjogi felelősség teljesn független attól, hogy mit íratott alá, ezért aztán fölösleges is. Oltási szövődményekért nem felelős az orvos, ez mindenki saját döntése.
2009. dec. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én megkaptam a h1n1 oltást és nálam nem volt mellékhatás '_'
2009. dec. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Minden egyes betegtájékoztatón rajta vannak a mellékhatások, pont azért, hogy tudd mit vállalsz. De ez nem azt jeleni, hogy minden mellékhatás jelentkezni fog nálad. Ennyi erővel megtagadhatnánk akármilyen gyógyszer bevételét, amit a háziorvos felír, mert van egy csomó mellékhatása. Pláne, hogy sokszor olyan jellegű mellékhatásokat írnak, hogy véres széklet, szívritmuszavar, keringési rendellenesség... És mégis majdnem mindenki beveszi az antibiotikumot például, és senki nem izél amiatt, hogy hány emberen tesztelték, és mennyi ideig és mikor.

És ne aggódj, én meg a családom egy hónapja beoltattuk magunkat és azon kívül, hogy utána egy egész napig fájt a karunk tőle, semmi más problémánk nem akadt:)

2009. dec. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Igen, valóban minden betegtájékoztatón szerepelnek a lehetséges mellékhatások is. De azokat mégsem íratják alá...
2009. dec. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mmmm....csak a gyógyszeres betegtájékoztatón Én még 1 esetben sem olvastam, hogy akár 'halálos kimenetelű' is lehet. Na ez az óriási különbség van, ezért nem oltatunk mi sem!!
2009. dec. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

viszont a gyógyszereknél az ember figyelembe veszi, h milyen bajai vannak, mert az oda szokott lenni írva, hogyha ez meg az a bajod, akkor ettől a gyógyszertől ez meg az lehet a bajod.

ennél az oltásnál viszont nincs odaírva h milyen betegségek esetén mit okoz. csakúgy találomra. vagy okoz vagy nem. vagy allergiás reakció lép fel, vagy nem. vagy károsodik az idegrendszered, vagy nem....semmi sincsen odaírva, csak az, hogyha esetleg belehalsz senki sem lesz hibás, csak te, mivel beadattad magadnak.....

2009. dec. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
más fakultatív oltásnál is alá kell írni valamit? Pl. kullancsos, normál influenza stb
2009. dec. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos van olyan betegtájékoztató, amiben szerepel a keringés összeomlása, mint mellékhatás. Pl. pneumococcus elleni vakcina, amit most kötelezőként vezettek be a csecsemőknek.
2009. dec. 10. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!