Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Irritális bél szindróma kezelése?

Irritális bél szindróma kezelése?

Figyelt kérdés
Légyszives aki tud erről valami biztosat, vagy aki ebbe szenved az írjon már. Hogy kezelitek? Gyógyszeren kívül?

2014. febr. 26. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Tejtermékek mellőzése azokat kálcium készítményekkel pótold. Vízoldékony rostok fogyasztása pl pektin. Ezek lassítják a széklet mozgását ezzel gátolva a hasmenés kialakulását.


Nincs IBS-ám mielött kérdezed, csak értek a kajákhoz... nekem más miatt kellett sok mindent letesztelnem.

2014. febr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem is sokáig hitegettek az IBS-el és kiderült, hogy gombás volt a belem és tejfehérje allergiás is vagyok. Gratuálok az orvostudománynak, hogy mindent az idegi állapotra fognak, amiről fogalmuk sincs.
2014. febr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a vörös szil kapszulát.
2014. febr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
második és azzal mit kezdtek utána?
2014. febr. 26. 19:23
 5/5 anonim ***** válasza:

A gombát úgy tudtam meg, hogy gyulladt belső aranyerem volt, ezért elmentem proktológushoz. Ő látta, hogy a belem falán gomba telepek vannak. Kaptam rá gyógyszert (Difflucan, 1 hónapig Normaflore) . Azóta nincs nagyon hangos bélmorgásom, ami évekig kínzott és égetett le mások előtt, főleg dolgozatok közben. Nem megyek el naponta többször is wc-re.

Ételallergiát azt nem nagyon tudom kezelni, mert majdnem mindenben van tejfehérje, még a szalámikban is. Ügyelek rá, hogy ne egyek ilyesmiket, de ha mégis csalánkiütéses

leszek, akkor veszek be antihisztamint, durvább esetben kálciumot.

Ha pedig mégis idegi alapon van, azt is könnyű kideríteni. Lehet kapni idegnyugtató teakeveréket.

Ha ettől elmúlik, akkor megvan a hiba oka. Teából még szeretem a gyomorteát is, amióta nincs epehólyagom.

2014. febr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!