Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » SOS! Ha bátyjám penicillin...

SOS! Ha bátyjám penicillin érzékeny és neki azt mondta az orvos, hogy nem kaphatja meg, vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
Én is pencillin érzékeny vagyok,azt mondta bátyjámnak az orvos,hogy valami tojásos cucc miatt nem kaphatja meg mert köze van a penicillinhez vagy nem értem,de a lényeg,hoigy nem kaphatta meg.Télleg?
2009. dec. 13. 21:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mit nem kaphat meg a bátyád?
2009. dec. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Értelmezhetetlen a kérdésed, sajnos. "Tél leg?!!!"
2009. dec. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

A mondataidból csak a tárgy maradt ki...

Szóval mit is nem kaphat meg a báty(J)ád amiatt, hogy penicilin- érzékeny?

2009. dec. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ha a bátyád penicillin érzékeny, akkor nem is szabad penicillin injekciót vagy tablettát kapnia!

Tojást attól még ehet...


Ha tojásra is allergiás, akkor NE egyen tojást!

(Attól még kaphatna penicillint, ha nem lenne arra is külön érzékeny.)


Ha meg H1N1 védőoltást szeretne a bátyád, akkor nyugodtan kaphat, mert sem a penicillin-érzékenysége miatt, sem a tojás-allergiája miatt nem kell lemondania róla : kaphat védőoltást!


(A tojásos cuccnak semmi köze a penicillinhez.)


Menjetek el egy másik orvoshoz, mert akitől ilyeneket hallott a bátyád, az egy kuruzsló!

2009. dec. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
12%
Azt én is hallottam az ÁNTSZ-emberétől,hogy a tojásra allergiások nem kaphatják mag a H1N1 vakcinát,mert az tojásalapú.Semmi baja nem lesz,ha nem oltatja be magát.
2009. dec. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

Csak nem az influenza elleni oltásról van szó?

Ha az orvos azt mondja, hogy nem kaphatja meg, akkor nem kaphatja meg, különben súlyos allergiás reakcióra kell számítani.

Az én értelmezésem szerint az a kérdés, hogy ha a bátyját elutasították, és neki ugyanez a problémája, akkor oltathat-e? Kérdezz rá, bár valószínű, hogy téged is el fog utasítani.

2009. dec. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

[link]


H1N1: Tojásallergiások is olthatóak a magyar vakcinával!


A magyar vakcina tisztítottsága miatt olyan kevés tojásfehérjét tartalmaz, hogy azt még tojásallergiában szenvedők is megkaphatják - hívta fel a figyelmet dr. Mészner Zsófia, az Országos Gyermekegészségügyi Intézet főigazgatója, oltási tanácsadó. Idézzük:


"Védőoltásokkal évtizedek óta foglalkozó gyermekorvosként örömmel látom, hogy a rádió, televízió adásokban és a napilapokban az egyes szakmai szervezetek is megszólalnak az úgynevezett "újinfluenza" (A(H1N1) elleni védőoltással kapcsolatban, a védőoltás támogatása mellett foglalva állást. A napokban azonban a tojásevésre, tojásfehérjére túlérzékenyek A(H1N1) védőoltásával kapcsolatosan félreértésre okot adó téves megállapítás is szárnyra kapott, melynek helyesbítését igen fontosnak tartom.


A Magyarországon gyártott és forgalmazott Fluval P Omninvest) vakcina valóban tojás felhasználásával készült, ám a gyártás során végzett, úgynevezett biológiai tisztításnak köszönhetően tojásfehérjét alig kimutatható, kevesebb, mint 0,1 mikrogramm/adag mennyiségben tartalmaz csak. Ez a minimális mennyiség messze alatta marad a tojásallergiások esetén is általánosan még elfogadott 1,2 mikrogramm/ml-nek.


Ennek köszönhetően mindenki, aki tojásevésre allergiás reakciót mutat is, biztonsággal, a háziorvosi rendelőben beoltható. Nincs szükség tehát kórházi háttérre a tojásevésre allergiások esetében, ahogy a 15 hónapos korban adandó MMR (kanyaró-rubeolamumpsz) vakcina adásánál sem.


Oltási ellenjavallatot kizárólag a tojásfehérjére kialakuló súlyos, ugynevezett anaphylaxiás reakció jelenthet, mely extrém ritkaság a szakirodalomban, az elmúlt évtizedek alatt egyáltalán nem fordult elő például Magyarországon sem."

(Házipatika, 2009.11.09 13:29:34)

2009. dec. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat,kihagytam,hogy igen az oltástról lenne szó. Köszönöm a válaszokat, neki ezt mondta az orvosa és a lánya védőnője is!!!
2009. dec. 13. 21:17
 9/19 anonim ***** válasza:

[link]


H1N1 oltás és penicillin-érzékenység


Megválaszolva:2009-11-17 21:08


KÉRDÉS : Szeretném a tízéves unokámat H1N1 ellen beoltatni, azonban penicillin érzékeny, és a doktornő nem tanácsolja, mivel penicillin is van benne.


VÁLASZ : Az oltásban nincs penicillin, penicillinallergiások is megkaphatják.


=============


NO COMMENT!!!

2009. dec. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
És? Összedől a világ ha nem oltatja be magát vagy mi???
2009. dec. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!