Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megharapott a macska, ajánlato...

Megharapott a macska, ajánlatos lenne elmenni orvoshoz tetanuszért?

Figyelt kérdés
A macska nem bent,hanem kint èl. Tehát elmegy minden felèfelè,megeszik mindent amit talál. Elèg mèly a harapás,fáj ès vèrzett is. Kentem rá ilyen fertőtlenìtő szert. [link]
2014. márc. 9. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha kinti macska, akkor mindenképpen menj el!
2014. márc. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
61%
hát nem ajánlatos hanem kötelező a macska veszélyesebb mint a kutyaharapás,egy szuri nem olyan kellemetlen mint ami lehet belőle ha nem kapsz
2014. márc. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mielőbb menj el, elvileg 24 órán belül meg kéne kapnod a tetanuszt, kivéve, ha kaptál 5 éven belül.

Sajnos mást is lehet kapni macskaharapástól, nem csak tetanuszt.

2014. márc. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál,de azt mondták,hogy nincs tetanuszuk,ès ilyenkor a patika is zárva van. Holnap be megyek a kòrházba,è majd ott kapok. Nem lesz baj,hogy több òrával az eset után kapom csak meg a tetanusztmtetanuszt?
2014. márc. 9. 16:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a sebészorvos (ritka nagy bunkó volt egyébként) azt mondta, ha nem 24 órán belül, semmit nem ér. A körzeti azt mondta, 48 órán belül még teljesen jó. Én 48 órán belül kaptam, még itt vagyok.
2014. márc. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!