Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hányszor hánytatok már életete...

Hányszor hánytatok már életetekben (betegségtől)? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Én 22 éves vagyok és eddig összesen 2x hánytam. Ez mennyire normális és vajon mitől lehet? Természetesen örülök neki, de tényleg érdekel, hogy ez mért van így, és, hogy van-e rajtam kívül még más is hasonlóképpen...

2014. márc. 21. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Én betegségtől soha nem hánytam, amíg kemoterápiát nem kaptam. Akkor napi 10-15 alkalommal is sikerült, sokszor vért is.
2014. márc. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 41 vagyok, és egy kezemen meg tudom még mindig számolni. Mondjuk arra nem emlékszem, hogy szopós babaként esetleg hányszor buktam vissza a tejet.
2014. márc. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amiről tudok, tehát nem csecsemő kori alkalmak, az kb 5 alkalom. Az is gyomorrontás, vírus.

21F

2014. márc. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3x kaptam el a hányós vírust. Nah hát akkor, de az szörnyű volt :S utálok hányni.
2014. márc. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Rengetegszer.

És ez inkább az elmúlt években történt. Nyilván gyerekkoromban is előfordult 1-2 alkalommal, hogy vírus vagy gyomorrontás miatt hánytam, de sajnos nekem gyomor és emésztési problémából, illetve epeprobléma miatt az utóbbi év elég kínkeserves volt, én hónapokon keresztül sajnos elég sokszor hánytam. Borzasztó volt, nem kívánom senkinek.

Aztán műtöttek, egyéb más betegségeimet gyógyszerrel kordába tartják, így mostanában szerencsére nem fordult elő.:)

És teljesen normális az, ha valaki ritkán hány. Hisz az azt jelenti, hogy a gyomra, az emésztése teljesen rendben van, illetve a hányásos fertőzések ellen is elég jól védekezik a szervezete.

2014. márc. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sokszor, nem számoltam. De volt, hogy egy egyszerű náthától lázas lettem, és kijött a cucc.

Általában betegség (hányás-hasmenés) fordult elő leginkább.


23L

2014. márc. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem elég sokszor, de nem tartom számon. Gyerekkoromból nem emlékszem az összesre, de négy alkalomra nagyon. De ennél biztos több volt. Meg tinikoromban is volt egy, ami nagyon megmaradt, mert nem otthon voltam, hanem a barátomnál, amikor a fél éjszakát végighánytam, az külön tök ciki is volt. Felnőttként három ilyen alkalomra emlékszem, mind a háromszor tipikus hányós vírust kaptam el, egy éjszaka masszív hányás, aztán másnap egész nap alvás, és utána mintha mi sem történt volna.

Ezen kívül talán 1-2 olyan alkalom volt, amikor nem vírus miatt hánytam, hanem mert túl sokat ettem, vagy túl zsírosat, szóval mondjuk úgy, hogy az meg gyomorrontás volt. Kb. ennyi.

28/N

2016. febr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kérdèsem feltètele óta eltelt egy év , màr 23 vagyok és mèg mindig kijelenthetem, hogy összesen (kisbaba koromat leszàmítva) 2x hánytam.

:)

Fura , de azért még mindig örülök neki...!

Amúgy pàr hónapja elkapott valami vírus, nagyon erős hànyingerem volt , de nem hànytam, csak 3x hasmenésem volt és ennyi.

Szerintem én fizikailag képtelen vagyok a hányásra...

Sokszor van nagy hányingerem és ennek ellenére nem torkollik hànyásba. Pedig sztm más már rég hànyna.

Mikor a jogsit csináltam az elsősegélYt egy mentős oktatta, és valamit mondott ő is , amikor arról volt szó, h a mérgezéses eseteknél mit kell csinálni, h van olyan ember, akit nem fogunk tudni meghánytatni, akármivel is próbàlkozunk, mert nem tud...

Hogy ez lehetséges e azt nem tudom.. Na mindegy:)

2016. febr. 5. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!