Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha egy totálisan inzulinhiányo...

Ha egy totálisan inzulinhiányos cukorbeteg benyomna egy tábla milkát, akkor belehalna?

Figyelt kérdés
A normál vércukorszint kb. 4-5 mmol/liter, és ez az 5 liter vérre vonatkoztatva kb. ugyanennyi gramm szőlőcukrot jelent. Egy tábla csokiban van kb. 60 gramm cukor, ami ugyan nem glükóz, de azzá alakul, tehát akkor ha egy ültő helyben megenné egy olyan cukorbeteg, akinek a hasnyálmirigye már egyáltalán nem termel inzulint, akkor 60-ra menne fel a vércukra, és belehalna? Mi történne?
2011. okt. 27. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
persze,sajnos nagy rá az esély,h bele is halna ha nem kerülne azonnal kórházba,ahol infúziót és inzulint kapna!
2011. okt. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nem így műkődik, hogy 60-ra felmenjen, ahhoz nem lehet elég csokit enni. Én már megettem cukorbetegként egy tábla csokit, max 15-re ment fel a vércukrom, majd korrigáltam inzulinnal. Szóval nem fog belehalni.
2011. okt. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Főleg, hogy a vércukormérő 30-ig mér. És már az is nagyon magas :D
2011. okt. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Másrészről meg maga a légzés is viszi le a vércukorszintet, a mozgás meg főleg, elég sétálnia egy kicsit és már nem megy fel totálisan a vércukra.
2011. okt. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És nem 60 gramm cukor, hanem annyi szénhidrát van benne. Például nekem az ebédem annyi 60 gr szénhidrát, ami normál étkezés.
2011. okt. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Ugye ez nem egy cukorbeteg öngyilkos próbálkozásai?
2011. okt. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6-os: Dehogyis XDXDXD. Hála Istennek én nem vagyok cukorbeteg (és nagyon remélem ez így is marad), csak kíváncsi vagyok mi történne, ha egy cukorbeteg bevágna egy táblát. Amúgy meg 5-ösnek üzenem, hogy igen, de annak a szénhidrátnak a nagy része cukor, mert egy 100 grammos sima Milkában van 58,5 g szénhidrát, és ebből 57,5 vagyis majdnem az egész az cukor.
2011. okt. 31. 01:08
 8/11 anonim ***** válasza:
De akkor se megy fel 60-ra, szerintem nem is lehet annyi édességet enni, hogy felmenjen 60-ra :D
2011. okt. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Bele nem halna, de nagyon rosszul lenne, nem érdemes kísérletezni, az egészség nem játék.
2011. okt. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 L vagyok válasza:
Nekem 41mmol/l volt és az orvos meg kérdezte hogy jól érzeme magam?....és èn elég jól éreztem magam semmim se fájt.
2019. jan. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!