Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi történt a szüleimmel? És...

Mi történt a szüleimmel? És én hogyan kerülhetném el?

Figyelt kérdés

Nevelő anyám úgy egy hete estefele hazajött. előtte nem evett semmit, este bevágott 3 rántotthúst. Őt ez a kaja meg is hajtja, és mert hirtelen evett kihányta több szakaszban. Azt hittük ennyi a baj de másnap mégmindig hányt. Apa elvitte orvoshoz, a doki közölte h INFLUENZA! Milyen influenza ez? Se láza nem volt, se nátha, semmi csak hányt. Jobban lett, ma hajnali fél négykor apám fejjel lógott a WCbe. még mindig rosszul van. Én azaz igazság h pszichésen rettegek a hányástól. nagyon nagyon félek tőle, előfordul h nemet mondok egy kajára mert félek visszajön. így élek hat éve. Kérdéseim: egy. Tényleg influenzásak? apa kicsit később kapta el brigitől, egy hét után.

Kettő: Hogyan kerüljem el h elkapjam..?

Három: Hogy lábaljak ki végre ebből a rettegésemből..?

Válaszaitokat köszönöm!!!

17/L


2009. dec. 28. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
van bélinfluenza is. nekem eddig kétszer volt, nem vészes dolog ez, ha tényleg ennyi a bajuk. van, hogy az ember nem hány, hanem hasmenése van, vagy esetleg mind a kettő egyszerre. elkerülni? hát ez általában vírusos, szóval sok kézmosás, gyümölcs, amit ajánlanak egyébként is. a harmadikra sajnos nem tudom a választ.
2009. dec. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Az orvos jobban tudja, hogy influenza-e, mint mi látatlanba, úgyhogy ez elég hülye kérdés volt.

2. Fogyassz gyümölcsöt, igyál sokat (1-2 liter folyadék/nap). De ha már régebbóta ez van nálatok, könnyen lehet, hogy elkaptad, csak még lappang.

3. Ha most elkapod, és hánysz, akkor látni fogod, hogy a hányást túl lehet élni, és nem fogsz tőle annyira rettegni. Én is ilyen voltam, utáltam már magát a szót is, hogy hányás, amíg teherbe nem estem, hónapokig minden reggel rókáztam, és egészen "megszoktam", már ha lehet így fogalmazni.

2009. dec. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet ez akár szalmonella fertőzés is a tünetek alapján (hiszen húst evett, amit esetleg nem eléggé sütöttek át, vagy a prézlihez használt tojásban volt).


De bármelyik betegségről van szó, elkerülésükhöz a fokozott higiénia a megoldás (kézmosás, közös használatú holmik fertőtlenítése stb.) és az immunrendszered erősítése, erre írtak már itt ajánlásokat.


A fóbiádat szakember (pszichológus, pszichiáter) tudná feldolgoztatni, megszüntetni nálad.

2009. dec. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
A hányást ne fogd föl tragédiaként! Amit nem ismersz attól rettegsz és ez nagyon rossz, rosszabb mint maga a dolog(hányás).Valami korábbi rossz élmény miatt lehet. Vannak nagyon profi hányók, akik föl se veszik, sőt - a megkönnyebbülés amit a hányás hoz az JÓ! Tehát a hányás is lehet jó! Mert megkönnyebbülsz tőle! --Így próbáld elfogadni és sokkal könnyebb lesz: Egy kis hányás nem olyan nagy dolog.
2009. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is utálom a hányást már évek óta,mert egyszer véresen jött,azóta mindig küzdök ellene!Inkább a hasmenés!Azt is utálom,ha más hány!Számomra gyomorforditó!De próbálj uralkodni magadon és leküzdeni azt,hogy te is úgy jársz,mint a felnőttek!Moss gyakran kezet és használj mindig tiszta tányért,poharat,evőeszközt,akkor nem lesz semmi baj!Egyébként jobbulást a hányósoknak!:)))

2009. dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!