Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit jelent ha magas a neutrofi...

Mit jelent ha magas a neutrofil és a limfocita szám a véremben?

Figyelt kérdés
Nemrég elmentem vérvételre és ma a vérkép alapján a fent említettek csillagozva vannak a leletben és elég magas a számuk. 16 éves vagyok arra gondoltam lehet ebben a korban normális, de kétlem mert akkor nem csillagozták volna be. Nagyon nagyon félek mert azt olvastam, hogy ez akár leukémia tünet is lehet. Itt a neten csak a leg ijesztőbb dolgokat látom szóval lehet más oka is ennek? Vagy csak leukémia HIV és ilyen borzasztó dolgok?

2014. máj. 16. 13:10
 1/6 A kérdező kommentje:
limbocita*
2014. máj. 16. 13:18
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg ha beírnád a pontos értékeket, meg tudnánk mondani. És a pontos megnevezéseket és mértékegységeket is szeretnénk, mert nem mindegy, hogy a nominális érték vagy a %-os érték a nagy!
2014. máj. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Basszus először irtam jól. Na ebből is látszik, hogy pánikolok.

Neutrofil: 36,90%

Limfocita: 56,60%

2014. máj. 16. 13:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a nominális érték nem magas, akkor semmi közöd nincs a leukémiához. A leukémia akkor merül fel, ha 10x, 100x... annyi van az adott fehérvérsejt-fajtából, mint kéne. A fehérvérsejt-arányok eltolódása többnyire banális fertőzések eredményeként szokott előfordulni.
2014. máj. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Egy kicsit megnyugodtam. De mi az a banális?
2014. máj. 16. 14:53
 6/6 anonim ***** válasza:

banális fertőzés = egyszerű fertőzés :)

Tehát pl. náthás lettél, és attól történhet ilyen.

A limfocita arányának a növekedését pont ilyesmi okozhatja (vírusfertőzés). Tehát valószínűleg nemrégiben átestél egy ilyenen akár észrevétlenül, és emiatt van ez.

2014. máj. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!