Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha beveszek antibiotikumot az...

Ha beveszek antibiotikumot az ugyanugy hat a szememre is?

Figyelt kérdés
2014. máj. 31. 08:04
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Szemedre ha gyulladt, akkor szemcsepp kell, nem antibiotikum.
2014. máj. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hasznaltam tobradexet.de 3havonta kőtőhartyam van.remelem ha antit beveszek nem jon ki többet.az orvosok se tudjak pedig magannal voltam.
2014. máj. 31. 08:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Talán valamilyen másik szemcsepp kellene, nézesd meg másik orvossal is.
2014. máj. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha bakteriális fertőzés van a szemednél,akkor igen. A vérárammal a hatóanyag mindenhova eljut. De a szem fertőzésénél ritkán adnak szisztémás antibiotikumot,mert helyi kezeléssel is jól gyógyítható és felesleges a szervezetet terhelni egy ilyen gyógyszerrel.
2014. máj. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De lenne egy kérdésem. Kitenyésztették már a szem váladékot valamikor? Lehet,hogy nem is bakteriális fertőzésed van.
2014. máj. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt, nem jut el a hatóanyag mindenhova, másrészt nem minden hatóanyag használ minden baktérium ellen (sőt, a legtöbb antibiotikum, amit adnak, specifikus, úgyhogy ha vesegyulladásra kaptál egyet, a szemedbe is dörzsölhetnéd, akkor sem használna).

Szóval: nem feltétlenül, és elég kevés az esély rá.

2014. máj. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez kórokozó függő is, illetve megvan, hogy melyik hatóanyagnak hol a leghatékonyabb a terápiás koncentrációja.
2014. máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokat!

Igazabol már el vagyok keseredve,kötöhartyam volt januarban,nagyon nehezen múlt el,több szemcseppet kaptam,csak a tobradex hasznal.

voltam sztk-ban,meg két magannal.

most megint kötöm volt.most elmúlt.de olyan a szemem,hogy napközbe nincs baja,de este,elkezd pirosodni olyan este 8 körül,ha lefekszem aludni és éjjel felriadnek beleneznek a tükörbe akkor vörös lenne mind a kettö.reggel felkelek,akkor piros,de rá 10 percre kitisztul.az egyik orvos azt mondta leeht gyulladas van a szervezetemben,és az jön ki a szememen is,voltam fogasztaon ott nincs semmi,meg a nögyógy eredmeny is negativ,most elmegyek egy masik nögyógyhoz,nem e onnan kentem bele bacit vagy vmi,ettöl tartok,azert kerdeztem az anibiotikumot.fogalmam sincs mit csinaljak.

2014. máj. 31. 15:49
 9/10 A kérdező kommentje:
most olvastam h a chlamydia is okozhat szemgyulladast.
2014. jún. 1. 09:30
 10/10 anonim ***** válasza:
De a chlamydiához speciális vizsgálat kell, nőgyógy sima tenyésztés nem is mutatja ki. Mondd meg a nőgyógyinak, ha ilyen irányba szeretnéd vizsgáltatni magad.
2014. jún. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!