Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mononukleolzóis:vajon megint...

Mononukleolzóis:vajon megint elkaphattam? Többi lent.

Figyelt kérdés
Volt egy párom,akinek előttem elég sok barátnője volt.Mivel egy pohárból nem ittam senkivel,nem csókoloztam csak ezzel az illetővel.DE vele szexuális kapcsolatom is volt gumi nélkül(foggátlót szedek).Rá pár hónappal megállapították(vérkép),h mononukleolzisom van,tudom h tőle kaptam el,neki is aftásvolt a szájanekem is.Most ismét kavartam vele, de a nyelvün nem ért össze és a száját bekentem a szőlőzsírommal aztán véletlen a sajátom is.Vajon elkaphattam megint?Ez szexuális uton is terjes?orálisan?
2010. jan. 7. 15:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Kezeltek gyógszerrel aztán decemrbei vérképből már csak kicsit volt jelen a szervezetemben.Vajon elkaptam megint?Amikor találkoztunk akkor láttam meg a csókolózás után,h belül is van a száján afta!
2010. jan. 7. 15:47
 2/6 anonim ***** válasza:
A mononukleózist csak egyszer lehet elkapni.
2010. jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát nemlehet ujra fertözödni?
2010. jan. 7. 15:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem bizony,ha egyszer elkaptad életreszóló immunitást szereztél vele szemben,szóval kizárt.
2010. jan. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval ez olyan mint a bárányhimlő?
2010. jan. 7. 17:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Olyan szempontból igen, hogy mindkettő vírus és mindkettőt csak 1x lehet elkapni. De más hasonlóság nincs köztük.

Amúgy CSAK orálisan terjed (értsd: nyállal és csak azzal).

2010. jan. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!