Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit csináljak a gombás körmömm...

Mit csináljak a gombás körmömmel, ha elvékonyodott és félek, hogy le fog esni, de 2 napon belül elutazom?

Figyelt kérdés

Régóta gombás az egyik lábkörmöm, és belerúgtam vele véletlen az ágy szélébe nemrég, azóta eléggé felfelé áll a köröm. Most amennyire tudtam megreszeltem a tetejét, hogy ne legyen annyira "kiálló", de eléggé elvékonyodott.

2 nap múlva megyek tenger mellé, és az orvoshoz nem férek már be.


Mit kezdjek vele, ragasszam le tapasszal a biztonság kedvéért, vagy lelakkozzam vagy mit tegyek vele, hogy ne a nyaralás közepén essen le esetleg?


Tudomtudom hülye vagyok nem most kéne ezt elintéznem, hamarabb kellett volna, de kérlek segítsetek ez ügyben, köszönöm :)



2014. júl. 10. 21:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
azt kifelejtettem, hogy természetesen kezelem, gyógyszert is szedek rá.
2014. júl. 10. 21:52
 2/11 anonim ***** válasza:
Alapból gombás lábbal nem megyünk közös vízbe...
2014. júl. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tengerbe azért csak bemehetek már...


Nem tehetek róla, hogy másfél éve gombás egy körmöm amit alig bírunk orvossal eltüntetni gyógyszeres+kenőcsös kezeléssel is.

2014. júl. 10. 21:56
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos hozzászólást! :/
2014. júl. 10. 21:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Te fürödnél abba a vízbe, ahol tőled x méterre gombás körömmel úszkál valaki???
2014. júl. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Már ne haragudj, egy darab gombás körmöm miatt ne menjek be a tengerbe??? Mikor a strandokon a medencékbe az öregek az üszkös full gombás lábbal mennek bele MIND, sőt még bele is pisálnak, de én érezzem magam szarul, hogy egy nyílt tengerbe be merem tenni a lábam egy vékony gombás réteggel.


Amúgy meg mielőtt belemennék a tengerbe, lelakkozom különféle fedőlakkokkal a körmöt, lezárom, remélhetőleg, hogy így valóban "lezárom".


Ja és mióta ez fennáll, nem járok stranda meg sehova pont ezért, de nem hiszem, hogy életembe egyszer végre eljutok egy ilyen helyre, és ezért ne menjek be a tengerbe /nem medencébe!/.

2014. júl. 10. 22:02
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, amiatt ne menj. Érdekes én sose láttam gombás körmű öregeket a medencékben...

szóval pfuj már

2014. júl. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát akkor legközelebb nézd meg jól, szinte minden második öregember körmén található gomba, és ők egy zárt medencébe áztatják veled együtt. Strandon a medencékbe különb lábakkal megfordulnak emberek, mint nekem ez a pici körömrész. Ráadásul strandra direkt nem is járok, nem szeretnék fertőzni senkit, én is egy gyermekmedencében kaptam el...


Ja és gondolom balatonba ugyanúgy belemész, az is tele fertőzéssel, kutyaszar, kutyapisi, had ne soroljam.


S mint írtam, teljesen le szeretném lakkozni/ragasztani a körmöm mielőtt belemegyek.


De tényleg, a k.va anyámat.

2014. júl. 10. 22:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmit se csinálj vele, főleg ne ragasztgasd. Még jobban bepállik és gombás marad. Nem fogsz megfertőzni vele a tengerben senkit.
2014. júl. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. :)
2014. júl. 10. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!