Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gyógyítható-e a szisztémás lupus?

Napfonat kérdése:

Gyógyítható-e a szisztémás lupus?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy tud-e valaki bármilyen olyan gyógymódról, amellyel végleg gyógyítható, elmulasztható a lupus?

Az amerikai Health Magazine szerint gyógyítható, de nem nagyon konkretizálják.



#lupus #végleges kigyógyulás
2014. júl. 13. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Visszatérő és idült betegség, amely nem gyógyítható, de a gyulladások fellángolása közötti időben lehet tünetmentes.

Függ az első gyulladás kezelésétől, a vese érintettségétől, mert ha ez súlyos, végzetes is lehet. Gyógyszeres kezelése van többféle is a tünetek súlyosságától függően.

2014. júl. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2014. júl. 16. 10:43
 3/5 anonim válasza:
Szia. 15 éves vagyok, lupus eritematos sistemic (szisztémás lupus) betegséggel. 5 éves koromban epilepsziás krízisek értek, 14 éves koromig avval kezeltek, aztán kiderült, hogy lupusos vagyok, és az epilepszia is amiatt volt. és gyógyítható. rengetek lánnyal találoztam, akinek ugyanilyen autoimmún betegség volt és szépen gyógyulgatnak vagy már meggyógyultak. az immuntúltengés miatt van az egész betegség. a fiúknál pont fordítva van, nekük túl gyenge az immunrendszerük. 2o15 telén a 4. emeletről a lépcsőkön csak háttal tudtam közlekedni és 9.es létemre anyukám öltöztetett, nagyon be voltak gyuladva az ízületeim és nem tudtm mozogni. Mára már jobban vagyok. Igaz, fel vagyok mentve testnevelésből, és nem tudok leguggoln, de már sokkal jobban vagyok. Prednisont, imurant, vigantolettent, ranitidint és plaquenilt kaptam. az első miatt só mentesen kell étkezzek, és csak ez zavar, mára már semmi más... még valami a gyógyszerek miatt 15 kilót híztam, amit utálok, de lassacskán kezdem visszakapni az ideális testsúlyomat.
2015. júl. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Utolsó vagyok. 5 hónapja írtam azt a választ. Már le tudok guggolni. Igen, gyógyítható,csak megfelelő orvost kell találni :)
2016. jan. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4! :) Aranyos vagy, de sajnos a lupusz nem gyógyítható, csak ideiglenesen elmúlnak a tünetek. Nekem 14 éves koromban jött elő, akkor kb fél év alatt helyrehoztak, most 6 év után ismét előjött a betegség, 2.5év alatt kezdtem el javulni. Te hogy vagy azóta?

23/L

2017. dec. 19. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!