Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tegyek a 19 éves kislányom...

Mit tegyek a 19 éves kislányommal, hogyan magyarázzam el neki?

Figyelt kérdés
Egy aggódó anya kérné a véleményeteket. Nagyon jó kapcsolatban vagyok a lányommal, mindent megbeszélünk egymással. 4 hónapja volt neki az első szexuális kapcsolata és azóta teljesen megváltozott. Nekem csak annyit mondott, hogy anya, nem védekeztem és most meg fogok halni, azóta semmit sem beszél velem, bent ül a szobájában, sír egész nap majdnem, teljesen depressziós lett, rá sem ismerek, olyan sokat fogyott, a barátaival sem mer elmenni sehová sem. Mint kiderült később, mert megkerestem a férfit és a lányom is néha néha elmondott dolgokat, igaz, hogy csak az az egyetlen férfi volt neki 4 hónapja, azóta senki sem, de análisan is csinálták a férfi állítása szerint háromszor is és akkor sem védekeztek és ugye a legnagyobb esélye a HIV terjedésének anális közösüléskor van. Ráadásul azt mondta a lányom, hogy ki sem mosta magát a nemi együttlét után, sem fogat nem mosott se semmi és elvileg másnap amikor WC-re ment, nyúlós valamik voltak a székletében, több napig, pedig a férfi nem élvezett bele. És nem is nyelte le a férfi ondóját. Az együttlét után rá pár hétre aztán beteg lett majdnem 1 hónapig. Azt is kiderítettem, hogy a férfi 47 éves volt, a lányom mit sem tudott erről, mivel hazudott neki az életkoráról. Én utánanéztem ennek a férfinak, mert társkeresőoldalon ismerkedtek meg és ott be volt pipálva a biztonságos szex, állítása szerint csak azért nem védekezett, mert tudta, hogy a lányomnak ez lesz az első, a többinél mind védekezett, akikkel együtt volt. Egyszerűen nem tudom mit tegyek már, kértem, hogy menjen el egy szűrésre, de ő meg van róla győződve, hogy az pozitív eredményt mutatna az összes nemi betegségre. Mondtam neki, hogy lehetetlen, hogy az összes nemi betegséget elkapta, de nem hiszi el. Interneten az előzmények is a HIV/AIDS és tüneteivel vannak tele a gépen, képek, videók, halálos végstádium stb, nem tud mást nézni egyszerűen csak ezeket, valamelyik nap olyan szövegre keresett rá, hogy ,Öngyilkos kísérlet tippek AIDS miatt'. Nagyon aggódunk a férjemmel, mert senkinek nem hisz és így elég nehéz bármit is tenni. Ti mit javasolnátok? 38/Mária

2014. júl. 23. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

A gyereked olyan súlyosan szorongó és depressziós, hogy ráférne a pszichiátriai kezelés. Ezt nem bántásból mondom. Eddig nem vettél észre rajta semmi hasonlót? Életvidám, kedves lányból lett ez?


Nem tudom, hogy a lányod mit gondol, de ahhoz, hogy valaki HIV-et kapjon, nem elég, hogy análisan szexeljen a partnerrel, hanem egy HIV FERTŐZÖTT partnerrel kell análisan szexelnie, amiből nincsen Magyarországon túl sok. Ha mégis HIV-es volt a férfi, akkor se biztos, hogy elkapta a lányod. Annak, hogy kimosta-e magát vagy fogat mosott-e, semmiféle köze nincs a HIV-hez.


A másik dolog, amit tudatosítani kéne a lányodban, hogy ha HIV-et kapott, akkor sem holnap fog meghalni, hanem még húsz évig él vele. Alsó hangon. Mind a húsz évet a szobájában sírva szeretné tölteni? Mert ha nem, akkor esetleg vonuljon már el egy szűrésre, és megnyugodhat. Vagy elmegy a szűrésre, kiderül, hogy tényleg HIV-es, és a kezeléssel együtt nem húsz éve van, hanem ötven.


Az összes többi nemi betegség pedig gyógyítható.


Szóval nagy az én gyanúm arra, hogy a lányodnak tényleg egyszerűen valami lelki baja van. Súlyosan depressziós, súlyosan szorongó, és csak így jön ki. Ez nyilvánvalóan nem olyan probléma, ami miatt a szobában kéne ülni és öngyilkosságra keresni.

2014. júl. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
az első válaszoló szépen leírt mindent, sztem is egy pszichológussal vagy egy pszichiáterrel kellene neki elbeszélgetnie, ha ő nem megy, akkor talán el lehetne hívni a szakembert a házhoz és megelőzni a bajt, minden jót kívánok nektek!
2014. júl. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Első vagyok. Amúgy tovább gondolkodtam egy kicsit rajta és nem a HIV-vel van itt a gond szerintem... Egészen egyszerűen valószínűleg totál beleesett a pasasba, és sokkolta, hogy becsapta, hogy anális szex volt vele az első, ami lehet, hogy nem is volt jó szegénynek (nem értem, hogy miért kellett ezzel kezdeni, tud jó is lenni, de tapasztalt páros kell hozzá :( ), és hogy mindjárt háromszor, elsőre.

Valószínűleg nagyjából egy nemi erőszaknak megfelelő lelki sokkot kapott. És a lelki sokk utat keres kifelé. Ebben a HIV-őrületben találta meg.

2014. júl. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az elsőnek igaza van, csak ez nem olyan egyszerű, szóba sem áll senkivel sem. Nem tudok neki mit elmagyarázni, mert meg sem hallgat már. Benne most valami olyan lehet, hogy fertőzött vagyok és meg fogok halni, akkor meg miről kellene beszélgetni meg teszteket csináltatni. Én úgy tudom, hogy a szifilisz és a Hepatitis egyes fajtái nem gyógyíthatók. Csak az a baj, hogy ő azt gondolja, hogy hónapok múlva fog meghalni nem évek múlva, mert ilyenre is rákeresett például, hogy korai HIV, különleges esetű HIV, korai halál stb. Pszichiáterre gondoltunk mi is, mert mást nem nagyon tudunk tenni.
2014. júl. 23. 16:56
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Mást tényleg nem nagyon tudtok tenni, a lányotoknak kezelésre van szüksége. Valószínűleg önmagát "bünteti" ezzel az egésszel, mert rosszul ítélte meg azt az "embert", illetve mert hasonló áldozatok sokszor büntetik magukat hasonló gondolatokkal (az én hibám, mocskos vagyok, bár meghalnék stb.) Ez egyfajta menekülés: biztos azért történt velem a rossz, mert "megérdemeltem". Enni, inni eszik, iszik rendesen? Én kezdetnek megpróbálnám olyan teákkal kínálni, amik enyhítik a depressziót, és még finomak is, pl. citromfű, levendula, ha ezeket megissza, orbáncfű. Közben pedig megfelelő orvosi segítséget keresnék.
2014. júl. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Reggeli, ebéd, vacsora az úgy ahogy megvan neki, de egyáltalán nem sokat eszik és szerintem ez is közrehátszik, hogy egyre csak fogy szegény, de leginkább a fogyás a stressz miatt van én szerintem.
2014. júl. 23. 17:21
 7/12 anonim ***** válasza:
Kiserd el egy szuresre persze hogy ideges ezek utan egy ilyen szexpartnerkeresos pasi ki tudja mennyi novel szexel vedekezes nelkul. A legjobb ha elkisered egy std szuresre mert igy csak magat kesziti ki es ha elkapott valamit pl. hiv fertozest vagy hepatitist azt is jobb mielobb tudni hogy megfelelo kezelest kapjon.
2014. júl. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Ha olyan jo a kapcsolatotok, talán arrol probáld meggyözni, hogy a te kedvedért járja végig a vizsgálatokat, hiszen már mindegyik nemibetegség gyogyithato, vagy nagyon lassithato a kifejlödése, mig ha elhanyagolja tényleg lehet gond. Fogd kézen és vezesd, érezze, hogy mellette vagy. (Teljesen zárojelben: Nagyon szerencsétlen, hogy elsöre egy ilyen barmot fogott ki, akit csak a saját kényelme érdekelt /ha még szüz akkor neki nem lehet baja ha nem védekezik/ és ugy elsö alkalommal még se--be is dugta a kislányt. Szoval egy vadbarom. Azt nem sikerült megtudnod, hogy a lányod miért akart ilyen kétségbeesetten szexelni?)
2014. júl. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19 évesen nem kislány az ember hanem felnőtt nő. Bánj vele úgy, mond meg neki, hogy ha aggódik viselkedjen felnőtt mondjára és menjen el orvoshoz. Plusz mond el neki, hogy anális szexel rengeteg gondott okozhat főleg ha nem védekezik.
2014. júl. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Huu, ne haragudj ez nagyon durva! Még jó, hogy ezt elmesélte neked. A partneréről meg no comment. Undorító egy f...sz lehet, aki egy ilyen fiatal szűz lányt análisan du...g meg. Fú, de egy fé...reg. Szerintem is igaza lehet, annak, aki írta, hogy ez felérhetett egy nemi erőszakszerű sokkhatással. HIV-nek nagyon kevés az esélye, hogy elkapta. Egész egyszerűen megfognám a gyereket és elvinném egy szűrésre. Több esélye van annak, hogy összeszedett mást, HPV-t, herpeszt, ki tudja mit. És tényleg egy pszichológus sem ártana neki, aki segít neki ezt az egészet feldolgozni. Nekem is van egy lányom. Igaz még baba, de nagyon féltem ettől az egésztől. Azóta mi van a lányoddal? Jobban van?
2014. aug. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!