Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől függ, hogy egy gyerek...

Mitől függ, hogy egy gyerek milyen gyakran beteg és milyen nehezen viseli a betegséget?

Figyelt kérdés

Úgy értem: erős immunrendszerrel születni kell, vagy életstílustól is függhet?

A nővéremmel városban éltünk mindig, panel, elég ritka volt a friss levegőn játék, ha kint voltunk akkor is hintáztunk és mentünk is haza, míg pl. az unokatesóink egész nap kint játszottak az udvaron, fűben kúszva gyíkra vadásztak és egyéb szórakoztató, nem higénikus játék... Mi sokszor voltunk betegek, ők pedig eddigi életükben vagy 3x (!!!) Ennyit számítana az, hogy ők "jobb életet" (kertesházhoz való életstílust) éltek, vagy erős immunrendszerrel születni kell?


Azon is csodálkozok, hogy az emberek mennyire máshogy viselik el ha rosszul vannak. Amíg nem tanultam meg tűrni (elnyomom magamban ha valami rossz és nem gondolok túlságosan rá) addig nagyon megszenvedtem egy 38 fokos lázat is (végtagfájdalom, rémhülye álmok, hallucinációk, fázás) és apám sosem tudta megérteni, hogy nem lusta vagyok, hanem nem tudok egy kicsit betegen elmenni sehova. Aztán láttam olyat, hogy 39°lázas kisgyerek nevetgél, szaladgál és elgondolkodtam azon, mi lehet az oka, hogy valaki jól viseli a betegséget, míg más nem?


Nem tudom mennyire lehetek egészséges fejben, hogy ilyeneken gondolkodok, de nagyon megmaradt bennem, amikor betegség miatt apám neheztelt rám és ha meglehet előzni egy betegeskedő gyereket, akkor megtenném



2014. júl. 26. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:

erősítheted az immunrendszeredet bárki erősítheti azt csak foglalkozni kell a szervezettel. vitamin,rendes étrend sport ez 3 fö dolog amit leginkább figyelni kell ha egyensúlyban tartod a szervezeted akkor nem lesznek ilyen betegségeid ha meg betegséged van akkor sem kell orba-szájba szedni a különféle gyógyszereket sajnos az emberek többségébe "bele van verve" a fejükben a sok tv,és egyéb média által h bajod van ott a gyógyszer az megvéd stb. csak senki sem olvassa el hogy kockázata van

A gyógyszer betegségeket szül persze ez vita tárgya mert sok olyan gyógyszer van ami létfontóságú dolog pl vérnyomás,cukor csökkentők de ennek is van természetes megoldásai de ebbe ne menjünk bele.

A lényeg az ha odafigyelünk magunka megelőzhető a problémák lelkileg és testileg is.


még annyit szeretnék hozzátenni hogy gyerek korban elég erős az immunrendszer és ahogy leírtad h ök fűben,mindenhol kúsztak "Nem higiénikusan" ezzel is erősítették az immunrendszerüket mert azok a baktériumok/vírusok belementek a szervezetükbe és a szervezet saját maga állítja elő az ellenszert is. igy már tudni fogja a szervezetünk ha megint találkoznak ilyesmivel hogy mit fog lépni ez ellen.

ezért nem lesz annyi betegsége vagy ha igen akkor előbb is megy ki belőle mint egy átlag ember aki nem törődik magával.

A mai világban sajnos olyan szülök vannak (Tisztelet a kivételnek) hogy a saját gyereküket annyira védik mint egy aranytojást ("Juj piszkos a kezed,Ne tedd a szádba stb)ez 80-90 években nem volt ennyire védőszent a gyerek ilyen szaros volt olyan szaros volt megmosakodott és pont.

nagyon sokat jelent az életben hogy milyen volt a gyerekkora az embernek mert innen indul ki minden.

2014. júl. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek ebben az aranytojás dologban :D Azért is gondoltam azt, hogy közbe játszik a fűben kúszás abban, hogy nem betegek.


én sem hiszek a tv-ben látott szentsz*okban, ezért kérdeztem, hogy életstílustól függ-e az ilyesmi, mert biztos, hogy nem vitaminoktól.


Köszönöm a választ!

2014. júl. 26. 18:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Az immunrendszert egészen pici korban kell edzeni, minél többféle kórokozóval találkozunk az elején, annál könnyebben megbirkózunk velük később. Valóban van összefüggés a porban kúszás és a nem-betegeskedés között, a steril körülmények között nevelt gyerekekből lesznek azok a felnőttek, akik az első influenzába belehalnak. Az már talán inkább alkati kérdés, hogy ki hogyan viseli a betegségeket. Nálad bizonyára az apád neheztelései miatt lelki oka is van annak, hogy rosszul viseled.
2014. júl. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha alkati kérdés ki hogy viseli, akkor gondolom az ellen nem lehet mit tenni :P


10 éves korom alatt viseltem nehezen a lázat, utána átfutott az agyamon, hogy el kell viselni és kész. Én másokat féltek betegségektől, de elég betegesen.


Megint köszönöm a választ, tudom sokat körmöltem a kérdés alá, örülök, hogy aki válaszolt elolvasta :)

2014. júl. 26. 20:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell betegesen félni a betegségektől, át kell élnünk a rosszat is :) Gondolj úgy a lázra, hogy jó dolog, mert a test természetes öngyógyító folyamata. Kellemetlen, persze, de azt jelzi, hogy működik a tested.
2014. júl. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Több dologból adódik össze a jó immunrendszer:

-jó genetika

-megfelelő táplálkozás

-testi-lelki egészség (stressz, gyulladás, kialvatlanság, rosszkedv sokat ront a védekezőképességen)

-megfelelő tisztaság

-megfelelő koszosság (vagyis az immunrendszer megismer mindenféle kórokozót, így fejlődik és nem fog saját maga ellen fordulni lásd allergia és társai)

2014. júl. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!