Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 14 évesen lehet valaki pedofil?

14 évesen lehet valaki pedofil?

Figyelt kérdés
ha mondjuk a kicsik (3-8ig) bejönnek neki és fantáziál róluk.. ez már azt jelenti? ki lehet nõni? L/14

2013. nov. 6. 19:30
1 2
 1/13 anonim válasza:
44%

Hát jogilag nem, mert még te is kiskorú vagy, bár ha bármi,tudod, rosszat tennél, simán eltölthetnéd a gyerekkorodat egy javítóintézetben, később fegyházban.


De ha emberileg és mentálisan gondolsz bele, akkor az. Persze ha azt vesszük, hogy most vagy a kamaszkorban, amikor megnő a szexuális vágy, akkor is furcsa, és lehet, hogy el kéne mondanod valakinek. Tudom, erre mindenki úgy reagál, hogy: dehogy mondom el, hülye lennék! Éppen azért kérdezem egy anonym oldalon, mert ez az egyik legféltettebb titkom, amiről még anyukámnak és a legjobb barátnőmnek sem beszélnék!


De tudod vannak olyan pszichológusok akik konkrétan a szexuális témákban segítenek gyerekeknek és felnőtteknek is. Ha van lehetőséged, élj vele, neki úgy sem tudsz elég furcsát mondani. Tudom, ez is nehéz, mert nem állíthatsz oda anyukádhoz, hogy szeretnél szexológushoz fordulni, de biztos van pl. egy iskolapszichológus, akihez feltűnés nélkül fordulhatsz, nem figyel fel senki ha hozzá fordulsz.


Remélem tudtam segíteni! Ha igen légyszi nyomj egy zöld kezet! Köszi!

2013. nov. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm (: a pszichológusokkal az a bajom h elmondaná anyumnak ès azt meg ne.. elmondani elmondtam már barátnõimnek... (: van egy kis pedofil hajlamom, de nem bántanék senkit.. csak az agyamban annyi féle fajta ilyen vagy olyan dolog jár hogy félek, valahogyan kivetítem a valóságra... (: lehet be kéne szereznem magamnak egy pasit.. vagy egy csajt.. esetleg egy kecskét^^
2013. nov. 6. 20:14
 3/13 anonim válasza:
62%

Szia!

Igazad van a megoldás egy pasi, én is gondoltam ennél sokkal durvább dolgokra is de becsajoztam és most a franc gondol ilyenekre rohadt jól megvagyok a barátnőmmel. 14/F

2013. nov. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Gyerekkori tapasztalatból mondom, hogy sajnos LEHET!! :(


De Te legalább időben felismerted és reméljük, hogy tudsz ellene tenni...

2013. nov. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3%

Úristen ... kecskét .... 14 évesen ... pedofil ....

Te beteg vagy! És szerintem kamu is! Nem hiszem el, hogy ennyi beteg ember van mostanában!!!

2013. nov. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, lehet. És rosszul írta az egyik válaszoló, 14 évesen már büntethető is.

Hogy kinőhető-e, az jó kérdés, én nem fogadnék rá. De ezek csak vágyak. Nem szabad kiélni őket, és kész.

2013. nov. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

kecskét csak poén volt nah.. mert unokatesómmal mindig ezt szoktuk kérdezgetni egymástól h van pasid? csajod? kecskéd? (csak mert ez a kedvenc állatom:3)

nem lennék képes bántani egy kisebbet, és örülök hogy büntetendő... ha ilyet tennék büntessenek meg, de nagyon..

a fantáziálásaimban viszont bent vannak, és nem szeretem h ez így van.. mondjuk nem csak kicsikről szoktam.. minden 3. (bármilyen nemű/korú legyen) emberről, kb és picit idegesítő^^ jahj csak nőjem ki xd

2013. nov. 7. 16:26
 8/13 anonim ***** válasza:
A fantáziádból meg tessék kiverni! Sok más (nem büntetendő) dologra lehet fantáziálni!
2013. nov. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
jajj ha olyan könnyû volna... :')))
2013. nov. 7. 19:26
 10/13 ementali ***** válasza:
100%

Bár régi a kérdés, de érdemes szakszerűen megválaszolni.

NEM pedofil, nem is lehet egy 14 éves! Miért?

A pedofil egy orvosi fogalom, mely szerint pedofil az a felnőtt* (* 18 évet betöltött), aki gyerekek** (** pubertás kort még nem elért, serdülő kor előtti, serdületlen) korúak iránt érez szexuális vonzalmat.

Pedofília vagy pedofil cselekmény, ha egy felnőtt* egy gyermekkel** szexuális*** cselekményt valósít meg (*** nem csak a vaginális, anális, orális közösülést jelenti).


A törvény (Btk) másként határozza meg a 12 és 14 év alattiakkal történő szexuális bűncselekményeket, illetve azok súlyosságát. De a pedofília kifejezést nem használja.

Egy 14. életévét is betöltött is büntethető, ha szexuális bűncselekményt követ el.


Önmagában a fantáziálás nem jelenti azt, hogy valóban a kicsi gyerekekhez vonzódik egy 14 éves, ebben a korban még elég képlékeny, néha nagyon ijesztő álomképek fantáziaképek jönnek elő. Alapba azt mondom, hogy ezek a fantáziátlanok nem a kisgyerekek iránti szexuális vágyat jelentik. Hozzá teszem, hogy ezt egy ilyen egyszerű kérdés feltétel alapján nem lehet 100%-os valószínűséggel kimondani. Tehát lehet a szexuális fejlődéssel járó fantáziálások, melyek ártalmatlanok, lehet a későbbi problémák előjelzői (nem feltétlen a pedofília) és lehetnek kisgyerek korban történt szexuális bántalmazás tükörképei.

Javaslom a szakemberrel történő konzultációt, ha félsz, hogy a szüleid idő előtt megtudják, mint sem te szeretnéd elmondani, akkor az interneten találsz számos orvosi (csak professzionális, hivatalos oldalt javaslok) weboldalt, ahol anonim módon kérdezhetsz, beszélgethetsz szakemberekkel.

2015. máj. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!