Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Jól teszem, ha vitaminokkal...

Jól teszem, ha vitaminokkal "sokkolom" az immunrendszerem?

Figyelt kérdés
Előfordul, ha éppen eszembe jut, hogy szedek C, illetve multivitamint, de egyértelműen nem napi gyakorisággal. Hajlamos vagyok az ajakherpesz (és orrherpesz) kialakulására is, évente többször "üdvözletét teszi". Jól teszem, ha abban a pillanatban, mikor megérzem, hogy érkezik (már jártas vagyok benne), vitaminokkal "sokkolom" a szervezetemet? C Vitamin, Multivitamin, lizin... Meddig raktározódnak, azaz, ha az adott herpesz ki sem jön, meddig élveznék védettséget?

2014. aug. 3. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden, ami ezekkel kapcsolatos, csak spekuláció.
2014. aug. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vannak zsírban és vízben oldódó vitaminok. A vízben oldódóak egy napon belül kiürülnek a szervezetből, a zsírban oldódóak addig raktározódnak, amíg a szervezet fel nem használja.
2014. aug. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sikerült! Jelen herpesz kialakulását legyőztem, szedtem lizint, C, és multivitamint, és nem jött ki. Az egyetlen nehézség, hogy korán észre kell venni, és mielőbb elkezdeni a vitaminos kezelést.

2014. aug. 4. 13:26
 4/4 anonim ***** válasza:
A vitaminok nagy része a biokémiai folyamatokban az anabolikus ( felépítő) folyamatokban vesznek részt, pld. nukleotid szintézis, aminosav szintézis stb... Szukség van rájuk pld. TPP -hez kell tiamin vitamin a citrátkörben . Szóval a vitaminok immunerősítő hatása nem bizonyított, úgy látszik ,hogy nem ebben van szerepük, viszont antioxidánsok nagyrészt, segítik a sejt degenerációt okozó oxigén eredetű szabad gyökök redukálását, tehát védenek közvetve a daganat képződés ellen. A lényeg, hogy feleslegesen ne vigyél be vitaminokat ,mert a zsírban oldódó vitaminok pld: A,D, E,K hipervitaminózist okozhatnak nagy mennyiségű szedésnél. A vízoldékony vitaminok ,amilyen a C-vitamin is kevésbé tud felhalmozódni a szervezetben, de úgy látszik ,hogy nagyobb adagokban, tartósan történő szedése, elősegíti a köszvényes tünetek kialakulását, purinban ( sok vörös hús)gazdag diéta mellett. B12 vitaminból pedig a máj akár 6 évre elegendő mennyiséget is tud raktározni ,úgy ,hogy nem viszel be addig egyáltalán, a hiánytünetek is csak akkor jelentkeznek. Szóval, a legkézenfekvőbb az ,ha kiegyensúlyozott ,változatos étrendet folytatsz, és akkor biztos ,hogy a megfelelő mennyiségű vitamint viszed be, túladagolás és egyéb káros dolgok nélkül. Herpesz ellen nincsen hatása :) Inkább kend be Acyclovirrel :)
2014. aug. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!