Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Herpesztapasszal szabad a csók?

Herpesztapasszal szabad a csók?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 21:31
 1/3 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy ajakherpeszem van, de vettem rá Compeed tapaszt, akkor szabad-e csókolózni, nem fogom-e megfertőzni a barátomat.
2010. jan. 14. 21:37
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

szia:) nekem is képzeld mindig előjön, de mi akkor nem nagyon szoktunk csókolózni, de volt mikor még tapasz nélkülis szóval

barátod nem fogja elkapni ha rajta még sose jött ki:)

sszeintem szabad de én azért nem szoktam mert kellemetlen akkor fáj a szám:(

2010. jan. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A herpesztapaszokat szerintem nehéz feltenni, és nem biztos hogy 100%-ban lefedik a fertőzött területet, + elmoszdulhat, felvállhat stb. Szerintem ha igazán törődsz a másikkal, akkor arra a 7-8 napra, amíg teljesen el nem múlik ne csókolózzatok, főleg ha a párod még nem fertőződött meg a vírussal.

Én még elég fiatalon kaptam el egy lánytól, akivel 2-3 hónapig jártam. A szerelem elmúlt, de ugye kaptam tőle egy kellemetlen "ajándékot", hogy soha életemben ne felejtsem el. Bárcsak ki tudnám törölni azt az életemből.

A mostani páromnak még soha nem volt herpesze, ezért én nagyon vigyázok, hogy Őt ne fertőzzem meg, így miután elmúlt, még kb. 3-5 napig nem csókolózunk, még akkor sem, ha Ő akarja.

2010. aug. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!