Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha fertozott vagyok (veszettse...

Ha fertozott vagyok (veszettseg). Mikortol all fenn a veszelye h fertozok masokat (mondjuk egy csok soran) a harapas utan? Ha kapom a harapas utan a vakcinat azido alatt fertozhetek e?

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 15:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
kerlek vvalaszoljatok minel hamarabb.nagyon fontos:(
2009. nov. 14. 15:18
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A nyálban csak a betegség előrehaladott állapotában jelennek meg a kórokozók, akkor is csak olyan töménységben, hogy közvetlenül a véráramba juttatva tudsz megfertőzni másokat. A vakcina a betegség kialakulását akadályozza meg, vagyis egyáltalán nem lehetsz fertőző másokra nézve. De ha ezer százalékig biztos akarsz lenni, akkor ne harapj meg senkit úgy, hogy vérezzen!
2009. nov. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg ha bármiféle módon veszélyes lehetnél másokra, azt az orvos mondta volna. Még egy szimpla hüvelygombánál is eltilt a nemi élettől néhány hétre, gondolod, hogy egy halálos kimenetelű betegségnél nem szólt volna, hogy tartózkodj a csókolózástól, ha ezzel megfertőzhetsz bárkit?
2009. nov. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
csutortokon tortent,nem sulyos csak egy kis karcolas(kobor macska)hetfon kapom az elso vakcinat...akkor talalkozhatok nyugodtan a baratommal meg minden,nem jelentek veszelyt szamara?csak akkor irjatok ha biztire tudtok valaszt.
2009. nov. 14. 15:29
 5/11 A kérdező kommentje:
csak a surgossegen voltam s valami nagy baj volt s engem le se sz**tak...hetfon megyek a fertozore az orvoshoz.
2009. nov. 14. 15:30
 6/11 anonim ***** válasza:
A macskáról kiderült, hogy fertőzött, vagy csak biztonsági okokból kapod a vakcinát? Elég kicsi az esélye annak, hogy egy kóbor macska veszett legyen, sokkal kevésbé fogékonyak a veszettségre, mint a kutyák.
2009. nov. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
fogalmam sincs hol a macska de azelott ket napig egy helyben ult a sulim elott,egyet sem moccant,durva volt es nezett mindenkit,megsajnaltam,felvittem az osztalyba es hozzam kapott,azelott pedig simult hozzam s nyalta a kezem(azt mondjak lehet tul szelid is ha meg van veszve)
2009. nov. 14. 15:45
 8/11 A kérdező kommentje:
nem beszelve arrol hogy hogy nezett ki
2009. nov. 14. 15:47
 9/11 A kérdező kommentje:
fugg a harapas sulyossagatol hogy mikortol fertozok?szoval az a par nap alatt mig nem kezdem kapni a vakcinat?
2009. nov. 16. 18:24
 10/11 A kérdező kommentje:

fugg a harapas sulyossagatol hogy mikortol fertozok?szoval az a par nap alatt mig nem kezdem kapni a vakcinat?

mondjuk a baratomat csok utjan(nyal) vagy ha a szam ki volt szaradva s verzett egy kicsit?

2009. nov. 16. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!