Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bélflóra egyensúly felborulásr...

Bélflóra egyensúly felborulásra javaslat?

Figyelt kérdés

Van itt olyan, akinek bélflóra problémája volt pl. antibiotikum szedése után? Az orvosok rendesen tönkretettek...gratulálok, magyar egészségügy!

Jelenleg 2x1 Normaflore-t iszok, és tegnap óta homeopátiás bogyókat szedek.


A kérdésem, hogy milyen ételeket célszerű ilyenkor enni, amik hamarabb helyrehozhatják, vagy legalábbis elősegítik a bélflóra helyreállítást? Esetleg más hasznos tanács? (azt tudom, hogy miket nem ehetek)



2014. szept. 9. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak olyan könnyű ételeket (nem túl zsíros, nem fűszeres) ami jól is esik. Én is normaflore-t szoktam használni. Sokan a kaukázusi kefírre esküsznek, de mivel utálom a kefírt, még nme mertem kipróbálni.
2014. szept. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Joghurt, kefir jó ilyenkor. Normaflore-nál pedig vannak jobb probiotikus készítmények. Ha a Normaflore nem hoz rendbe, akkor próbálj ki valami mást is.
2014. szept. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A Normaflore egyelőre jó, de még reggelente (úgy kb délig) szokott annyira fájni a gyomrom + hányinger, hogy nem tudok enni semmit :S De bízok benne, hogy hamarosan ez is helyrejön :)

2014. szept. 9. 14:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól is lehet a gyomorfájás+hányinger, mert üres a gyomrod, erre nem gondoltál? Próbálj meg esetleg egy szem kekszet (pl. korpovit, cukormentes Detki keksz) megenni, és ha jobb lesz, akkor erről van szó.
2014. szept. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez úgy bő 1 hónapja tart. Eleinte én is erre gondoltam, csak miután okos, hozzáértő emberek (NEM a háziorvos, és nem is a belgyógyász) kivizsgáltak, rájöttek, hogy semmi baj a gyomrommal, hanem a bélflóra gond okozza ezeket a tüneteket.

Ez nem egy olyan oldal, szóval nem írom le hosszú sorokba, mennyire elegem van abból, hogy az orvosok nagy része (tisztelet a kivételnek) Magyarországon egyáltalán nem ért semmihez.

2014. szept. 9. 16:34
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként ahogy említettem: ez a reggeli fájás, étvágytalanság és a többi, legkésőbb 1 órára már beáll a "szokásos" gyomorfájásra, és akkor már tudok enni is.
2014. szept. 9. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!