Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a mandulám huzamosabb...

Ha a mandulám huzamosabb ideje folyamatosan be van gyulladva, akkor hosszú távon lehet valami bajom?

Figyelt kérdés

Voltam vele orvosnál 2-szer is, mind a kétszer Augmentin Duo-t írt fel, amit rendesen be is szedtem, de semmi változás nem történt.

Egy pár napig nem mentem sehova és csillapodott, de most (mióta korán reggel indulok el itthonról) megint nagyon begyulladtak. Évekkel ezelőtt is szedtem ezt a gyógyszert de akkor használt, most viszont nem.

Mitől lehet? Menjek el harmadszorra is orvoshoz?

Attól félek, hogy ki kell majd venni a manduláimat... :/


2010. jan. 19. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is anno telente nagyon fájt a mandulám többször is.

Én is attól féltem h kikell majd szedni,amikor is elmentem egy fül-orr.gégészhez aki azt mondta nem hogy nem kell kiszedni sőt még kisebb is a mandulám mint kellenne lennie.

Semmmi gond vele "csak" begyullad.

Tantum Verdet szedtem és azóta is csak néha gyullad be.

2010. jan. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Orvosok egyből ki akarják venni :S SZTK-n nagyon rossz tapasztalataim vannak. Hasonló helyzetben voltam, mint te, nekem is Augmentint adott 2x egymás után, majd egy hónap elteltével megint, majd Paroxát (vény nélküli sprayt), és mondta ha az nem hat akkor kiveszi. Nem hatott, be volt dagadva és fájt. Teljesen véletlenül akadtam rá a Schüssler sóra (eredetileg mitesszerre szedtem, de rendbe hozta a manduláimat). Schüssler só Natrium Phosphoricum a pontos neve, gyógyszertárban kapni, vény nélküli homeopátiás cucc. 1500 körül van egy üveg, de nekem annyi elég volt, napi 4et szedtem (hagyni kell elolvadni a szájban, és előtte-utána fél óráig nem szabad mentolosat -rágó, fogmosás- enni). Tényleg érdemes kipróbálni, engem ez mentett meg :))) Azóta sincs semmi problémám vele.
2010. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen az idült mandulagyulladás rámehet az izületeidre, szívizmaidra.
2010. jan. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
El is tályogosodhat.
2010. jan. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A 23:47-es válaszolónak van igaza. Sajnos nekem is rengeteg bajom volt vele. Ha állandóan begyullad, előbb-utóbb már úgysem fogja ellátni a védő szerepét. Viszont kialakulhat belőle egy csinos kis gyulladásos góc (nálam is ez volt). Az orvos nekem se akarta egyből kivenni, de a sorozatos gyulladások miatt muszáj volt.. Azóta semmi baj a torkommal. Szerintem azért menj vissza a dokihoz. 29F
2010. jan. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia. Nekem 16 évig volt folyamatosan begyulladva a mandulám, és azt nem mondták volna hogy vegyük ki, ne fájjon tovább.. 1 éve vetettem ki, most 17 éves vagyok, és már semmilyen gyulladás nincs a testemben. VETESD KI !!!!
2010. aug. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!