Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megint meghalt egy beoltott...

Megint meghalt egy beoltott H1N1-beteg. Ezek szerint tényleg teljesen felesleges a védőoltás?

Figyelt kérdés

[link]


A cikkben leírják, hogy az illető férfi már két és fél hónapja megkapta az oltást, így a védettségnek már bőven ki kellett volna alakulnia nála (ha igaz, hogy 4-6 hét alatt alakul ki teljesen). Mégsem ez történt: a betegség hamarabb elvitte, mint azokat, akik nem voltak beoltva. Mit mondanak erre azok, akik szerint még így is megéri oltatni?


2010. jan. 20. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem folosleges,akinek az a sorsa,hogy ebbe haljon meg az ugyis megfog halni,tudom hulyen hangzik,de igaz! En meg nem oltattam be maagm,illetve itt angliaban be sem adjak,csak annak aki terhes,vagy sulyos beteg!Szoval nincs sok ertelme,a szervezetnek elvileg lekell tudnia valahogy kuzdenie...Igaz kicsit enis felek,mivel nem kaphatom meg az oltast! es kicsit kiis voltam ezen akadva,hogy ilyet ,hogy tehetnek meg velem 21/L
2010. jan. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges. Barátom haverja beoltatta magát, totál beteg lett, magas láz, az orvosa szerint "már benne lappangott a kór", egy hétig volt 41 fokos láza, azt hitte nem éli túl, de aztán jobban lett. Ez volt novemberben. Múlt héten szintén megbetegedett és most azt vizsgálják, hogy H1N1-ben vagy szezonális influenzában szenved, de van egy tippem és ha ez igaz, akkor csak feleslegesen gyengíted le a szervezetedet az oltással, úgyis megkapod akkor is, ha oltás nélkül is megkapnád.
2010. jan. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azért oltattam be magam, mert kisbaba van a családban, amúgy leszartam volna. Egyébként azok halnak bele főleg, akiknek más szervi baja van, betegséggel küzdenek. Még egy érdekeség: a közönséges (szezonális) influenza több áldozatot követelt eddig, mint a H1N1.
2010. jan. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó író vagyok, még annyi, hogy akinek gyenge a szervezete, immunrendszere, az egy közönséges influenzába is belehalhat. Ráadásul azt hallottam, hogy a Magyarországon lévő oltóanyagok nagy része placebo.
2010. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Az ennek az oltásnak is, mint a többi influenza elleni oltásnak is kb. 80% a hatékonysága. Ez nem azt jelenti, hogy a beoltottak 20%-a teljesen védtelen (de vannak köztük olyanok is), csak azt, hogy náluk a kialakult védelem gyengébb a kívánatosnál.

Ha 2 millió embert oltottak be, akkor köztük 400ezernél nem teljes a védettség, és közülük pedig több százan nem rendelkeznek semmilyen védettséggel az oltás ellenére.

Nah, ők kerülnek a hírekbe, míg a többi majdnem két millió embert, akinél működött az oltás, nem említik.

Megjegyzem, hogy a cukorbetegek (mint a mostani elhunyt) minden betegségre sokszorta fogékonyabbak...

2010. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Rendben, de könyörgöm, akkor ne akarjanak mindenkit oltásra cipelni, ha egyszer egyáltalán nem biztos, hogy reagál a szervezet az oltásra!


Amikor kitört a járvány, a hírekben kiemelték, hogy "hát igen, aki nem oltat, az meghal", jöttek a diagramokkal, amik milliós áldozatokról beszéltek, azt mondták, ez a járvány súlyosabb lesz, mint az 1917-18-as spanyolnátha.


Aztán mi történt? Semmi. Pont annyian haltak meg, mint minden évben egy átlagos influenzában. Általában legyengült immunrendszerű, krónikus beteg emberek haltak meg (mint egyébként is minden évben).


Aztán jöttek az első olyan hírek, hogy oltott emberek is meghaltak. Persze a járványügyi fő-fő-főknek erre is volt frappáns válaszuk: "Biztos nem alakult ki még nála a védettség, mert kevés idő telt el az oltás óta."


Most pedig már azok is meghalnak, akiknél volt idő a védettség kialakulására. Mi a válasza a járványügyeseknek? Hogy az oltás egyébként is csak 80%-os hatásfokú (tehát 100-ból 20 esetben hatástalan). Érdekes módon három hónapja, mikor elkezdték beadni a vakcinát, erről senki sem beszélt, az oltóanyagot teljesen biztonságosnak és tuti megoldásnak reklámozták.


Érdekes, hogy az USÁ-ban ötmillió adag vakcinát vontak be a gyártók "hatásvesztés" miatt. Tehát már a gyógyszergyártók is rájöttek, hogy a saját oltóanyaguk sem hatásos?


Túl sok itt a kérdőjel... Én a magam részéről nem oltattam, és nem is fogok. A járvány nagyjából lecsengett (bár az emberek rettegésben tartásában érdekelt járványügyesek és gyógyszergyári képviselők figyelmeztettek, hogy lehet még második hullám februárban), nem halt meg több ember, mint általában, csak most nagyobb dobra verik a haláleseteket. Akkor mégis miért félnek még mindig az emerek? Miért hagyják magukat hülyíteni?

2010. jan. 20. 12:33
 7/9 anonim válasza:
a férfi cukorbeteg is volt.
2010. jan. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Itt megtudhatsz róla dolgokat.:)

[link]

2010. jan. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a gyógyszergyárak és nem is a járványügyesek a "hunyók", hanem a MÉDIA. Ők próbálnak mindenből szenzációt csinálni. Nézd meg, először arról szóltak a hírek, hogy "Itt a disznóvész, kipusztul a fél a bolygó!", ezen csámcsogtak 5 hónapig. Utána további hónapokig csámcsogtak azon, hogy "Végre van oltás, meg vagyunk mentve!", ezután jött az "Az oltás nincs normálisan letesztelve!!!" és végül pedig az "Oltsunk vagy ne??" kérdéssel könnyítették meg a dolgukat a hírszerkesztők, nehogy már valódi hírekkel kelljen foglalkozniuk. Most már a H1N1 mindenkinek a kisujján folyik ki, ezért elővették a BKV-t helyette (aminek legalább értelme is van, mert tényleg vérlázító dolgok történnek/tek ott).

Nem a gyógyszárgyárak érdeke, hogy oltassák be magukat az emberek, mivel a magyar állam (inkább kormány) rendelte meg az oltást, és bizony ki is fizette. Így az Omninvest fillérre ugyanannyit kap akkor, ha senki sem oltja be magát, mintha az összes vakcina elfogyna...

Az USÁban teljesen más a vakcina (kezdve ott, hogy abban élővírus van, és az nem is oltás, hanem spray), így az ottani eseteket felesleges emlegetni, mert semmi közük a magyar viszonyokhoz.


Szerintem a H1N1 veszélyességre pont olyan, mint a szezonális influenza, de az oltás is pont ugyanannyira hatékony ellene, mint a szezonális influenza ellen a szezonális oltás.

Én eddig minden évben oltattam magam szezonális influenza ellen is, ezért idén beadattam a H1N1 ellenit is, de nem azért, mert félek, hogy meghalok, hanem szimplán nem akarok 1 hetet kiesni az egyetemről.

2010. jan. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!