Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A magyar gyermekek sorra...

A magyar gyermekek sorra vakulnak meg a homokozókban található macskaürüléktől, míg ez a fertőzés a kambodzsai és az indiai földművesek körében ismeretlen fogalom. Na de miért?

Figyelt kérdés

2014. okt. 12. 22:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Állitásodat alá is tudod támasztani valamivel?????
2014. okt. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Begyullad a szemük
2014. okt. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Ott meg másfajta betegségek vannak
2014. okt. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Á, köszönöm szépen!
2014. okt. 14. 07:04
 5/11 A kérdező kommentje:

Egyébként én származás alapján az utóbbi kategóriába tartozom, igaz én már fiatal kamasz vagyok, nem gyermek, de azt veszem észre, hogy amióta visszafogtam magamat fürdés terén (heti 6-ról heti 2-3-ra redukálódott a dolog), annál kevésbé kapok el fertőző betegségeket. Kezet csak állatokkal való érintkezés után mosok.

1.: Volt három-négy alkalom is, amikor WC-zés után nem mostam le a kezemről a sárga levet (tudom, mennyire igénytelen vagyok,de hát...) , úgy nyúltam az arcomhoz, orromhoz, semmi bajom sem lett belőle!

2.: Egyszer voltam egy macskák nagyméretű kültéri vécéjeként szolgáló teljes egészében homokkal "lepadlózott" játszótéren egyik este, jól lehűlt a levegő. Nem volt ott senki, de az egyik ilyen mászókaszerű valamire felmászva (van egy teteje, négy oldalról fel lehet rá jutni, elől csúszda, nem tudom, hogy hívják...) kicsit homokos lett a tenyerem jelentéktelen mennyiségben (pár szem kis homok) , szinte csak lefújtam utána. De aztán a mobilommal játszva belefeledkezve mindenbe oda tettem azt a kezemet az arcom elé, inkább ahhoz nyomva támasztottam a fejem. A tenyerem érintette a számat az arcomat, orromat, meg az oldalával megtöröltem a szememet. Miután hazamentem -természetesen kezet nem mostam- feltettem ezt a kérdést, hogy lehet-e ebből baj, miért van ez így, stb...


Azóta semmi bajom! Lehet hogy megfertőzött a toxoplasma baktérium, de akkor tünetmentes vagyok. (Egyébként az emberek több mint harmada fertőzött, de gondolom, csak igazán kis gyerekeknél és öregeknél okozHAT bajt, mert sosem láttam újságban, mint veszélyes bacit...)


Szerencsém van egyébként, a hideg ölte meg őket, vagy a szervezetem pikk-pakk likvidálta a bacikat?

2014. okt. 25. 20:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem ennyi internetezés elég volt nekem mára.
2014. okt. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

^^


Azért, ha valaki tudja a választ, az írjon ide, vagy privibe bátran!

2014. okt. 25. 23:04
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Beteg marha!
2018. okt. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, én is kérek olyat!
2023. márc. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, én is!
2023. máj. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!