Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az orvosok nem hiszik hogy...

Az orvosok nem hiszik hogy beteg vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fél éve volt egy Enterococcus faecalis fertőzésem. Kaptam rá antibiotikumot, majd ezt követően a vizeletem tiszta volt. De úgy éreztem akkor is, és most is hogy nem gyógyultam meg, mert a tüneteim nem enyhültek. De mivel az eredmény már negatív lett, nem akarnak már antibiotikumot kiírni. Már fél éve szenvedek. Mit tegyek?
2014. okt. 18. 16:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt ugye nem gondolod komolyan, hogy pont itt találsz majd egy olyan orvost, aki látatlanban is jobban ért a szakmájához, mint azok, akik kezeltek és vizsgáltak ?


Lehet egyébként, hogy beteg vagy, csak feltehetőleg az orvosi vizsgálatok kizárólagosan egy szűk területre fókuszáltak. Attól, hogy húgyuti fertőzésként kezelték a dolgot, még lehet, hogy sokkal kiterjedtebb és érint más hasűri szerveket, netán a szív belhártyáját, esetleg az izületeket stb. Ha az érintett részekből nem lehet mintát venni mikrobiológai tenyésztésre, akkor meglehetősen nehezen állapítható meg az esetlegesen meglevő fertőzés pontos helye. Sokat segítene, ha alaposabban figyelnéd meg magad és pontosabban tudnád leírni a tüneteket, lehetőleg lejegyezve írásban mindent, hogy pár hét vagy hónap elteltével jobban lehessen összegezni a te szubjektív tüneteidet. Mert ugye az, hogy szenvedsz, még nem kellő támpont egy orvos számára. Azt is kellene tudni, hogy ez miben áll konkrétan. Annyi bizonyos, hogy általánosan, az egész szervezetre kiterjedően kellene valamiféle "fertőtlenítő" kúrát tartanod hosszabb időn át. Rengeteg természetgyógyászati ajánlás van gyógynövényes teák használatára vonatkozóan. És nemcsak a húgyutakra, hanem a belekre, epére, májra, keringésre, ízületekre ható anyagokkal együttesen kellene próbálkozni.

2014. okt. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!