Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Extra gyenge immunrendszer,...

Extra gyenge immunrendszer, állandó betegség + Gyulladt fülporc a piercingnél? Összefügg? 22/L

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz a szöveg, de aki szintén sok légúti megbetegedése van, segítene?


Állandóan beteg vagyok. Amíg nem műtötték ki a garatmandulámat augusztusban, addig állandóan arcüreg-, mandula-, garat-, gége-, hörgő- stb. gyulladásom volt, de előferdült tüdőgyulladás és nyelvgyökgyulladás is, középfülgyulladás is sokszor meg fülkürthurut.

Már babakoromban is egyfolytában a fülemet szzurkálták, tubust tettek a fülembe, kivették az orrmandulám stb. Semmi. Végül engedtem, és kivetettem a mandulámat augusztus elején, mert már tényleg havonta bedurrant, nagyon megelégeltem. Csakhogy - és itt jön a vicc- azóta se volt egy egészséges percem! Azóta négy adag antibiotikumot szedettek be velem, garat meg hörgőgyulladás meg ilyesmik miatt, de sose sikerült TELJESEN kigyógyulni belőle, csak nagy fokban enyhültek a tüönetek. MOst ott tartok, hogy egy héttel a két adag antibiotikum végeztével nem múlt el a hurutos köhögésem, és megint elkezdett fájni nagyon a torkom és a fülem.


És akkor a piercing: Még júniusban fúrattam a fülembe felül a porcba lukat (jó kis drága titánium ékszerrel, mert a bizsukra érzékeny vagyok). Azóta volt hog már nem annyirafájt, kivettem, másiksat raktam bele stb, mindig fertőtlenítettem. De most, mióta már megint másfél hónapja nem bírok kilábalni a betegségből, teljesen be van durranva az is. Begyulladt szerintem, mert fáj, piros, ég, és meg van nagyon dagadva. Most kivettem az ékszert, nem érdekel nőjön be, csak nem értem. LEhet, hogy gyulladás van a szervezetemben és amiatt gyullad be a fülem is? Vagy mi ez? Néha tényleg úgy érzem, hogy minden ellenem van...

(Sajnos más egyéb betegségem is van, energiaszint nulla, pedig 22 évesen azt hiszem korai még, hogy "minden bajom legyen" :(


Valaki tud segíteni, hogy mit tehetnék??


2014. okt. 28. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A tünetek alapján gyökeres környezetváltozásra van szükséged, és nagyon nagy valószínűleg a lelkiek is közrejátszanak. Nem teljesülsz ki a munkádban, olyat csinálsz, amiben kevés az örömöd. Végig kell gondolnod az életedet, és neked kell rájönnöd arra, hogy mi az a hiba, ami régóta jelen van az életedben. Ha erre rájössz, akkor hamarabb tudsz változtatni, ami majd magával hozza a gyógyulásodat. 59/F
2014. okt. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Bár egy éve elég nagy környezetváltozás volt azt hiszem, hovy az otthoni feszült depressziós légkörből és semmittevésből elköltöztem egy másik városba, egyetemre járok, sikerült valamennyire a lelki dolgokat is helyre tenni mégis az egészségi állapotom semmit nem változott...

:S szóval nem igazán játszik nàlam ez a lelki eredetű betegség

... (arról nem beszélve, hogy kiskorom óta beteges vagyok, szóval ez nem igazán új dolog)

2014. okt. 28. 22:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nem zárja ki amit írtam. Lehet, hogy valami gyerekkori traumát hordozol. Aztán lehet még egyéb szervi baj is, valami rejtett gyulladás, egy rossz fog, ami nem okoz tünetet, vagy nyomelem hiány. Mivel régóta szenvedsz ettől, ezért kísérletezgethetsz - én javasolnék neked napi egy evőkanál tökmagolaj elfogyasztását. Ha az jó, akkor két hét alatt jelentkezik javulás.
2014. okt. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!