Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hurutos köhögés ellen valami...

Hurutos köhögés ellen valami tipp? 16/L

Figyelt kérdés
Hétvégén kezdődött száraz köhögéseel, később hurutos lett, mellé náthás vagyok. Tegnapelőtt voltam orvosnál, ő azt mondta, hogy az arcüregem miatt van, és felírt valami B vitamint. Az azt követő napon alig köhögtem, ma viszont megint durván. Inhaláltam, méz, minden, hülyeség, most köptető nincs itthon. Az előbb kb fuldoklottam egy kört és baromira hányignerem lett. Mindentől viszolygok, ami feljön, szóval a hányás után a hurutos köhögés a legutáltabb betegségem, még a víz is kivert abban a pillanatban... Nem tudok aludni, mert tuti megfulladok, most épp ülök, de néha még így is úgy köhögök, hogy nem kapok levegőt. Már tökre fáj mindenem, fáradt vagyok, alapból rossz közérzettel keltem fel, mi a frászt csináljak?! Egyrészt a többieket is fel fogom verni, másrészt meg én is ülhetek így egész este...

2014. okt. 31. 22:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Hagymatea:

1 fej hagymát egészben tedd fel főni fél liter vízben. Főzd legalább fél óráig (az elfőtt vizet közben pótolni kell), majd ha már iható hőmérsékletűre hűlt. ízesítsd 2 evőkanál mézzel.

2014. okt. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez a nagyanyám receptje:

Egy nagyobb hagymát apróra vágunk, két vászonra szétterítünk. Egy edényben vizet forralunk, melyet felfeordított fedővel letakarunk. Erre helyezzük a hagymát és felmelegítjük(a mikróba nem jó).

A vásznon felmelegített hagymát a talpainkra helyezzük és meleg zoknit húzunk rá. Ezt egész éjjel a lábunkon hagyjuk. Reggel a lábunkat meleg vízben megmossuk, alaposan megszárítjuk és élvezzük a kúra hatását.

2014. nov. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!