Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Minek a tünete, hogy zsibbad...

Minek a tünete, hogy zsibbad a kezem meg a lábam?

Figyelt kérdés
Reggel óta zsibbad a kezem egy kicsit, a lábam meg eléggé, főleg a térdem és attól lefelé. Kicsit olyan kótyagosnak is érzem magam ma egész nap, kora délután volt a legrosszabb, mostanra már egész jól vagyok, csak ez a zsibbadás... Lázam egyáltalán nem volt, mondjuk sosem szokott lenni. Mi lehet a bajom?
2010. jan. 28. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb oka az lehet, hogy nem iszol eleget! Megvan a napi másfél-két liternyi folyadékbevitel?

Vagy fáradt vagy, kialvatlan. De legjobb, ha elmész a háziorvosodhoz, sok mindennek lehet az oka, tünete zsibbadás, rosszabb dolgoknak is.

2010. jan. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy pár hete a fél oldalam olyan furán bizsergett és a dogi azt mondta rá hogy biztos ideges vagyok vagy szorongok:/ lehet van valami vitamin hiányod vagy ilyesmi, de ha elmész dokihoz legfeljebb szerintem elküld vérvételre és kiderül Én akkor azt olvastam hogy kismillió ok miatt zsibbadhat. Pl. C-vitamin hiány, magnéziumhiány, trombózis, vagy elnyomtál egy ideget, szívproblémák, valami betegség kezdeteként, sportolás miatt, alváshiány, vagy alvásproblémák miatt és stb... Esetleg nem száraz a bőröd és azért érzed úgy? De anyukámnak pl. a sok könyöklés miatt vagy egy hétig zsibbadt az alkarja. Nem ütötted be a térded valahova és azért?
2010. jan. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Na most így ledöbbentem, mert amiket írtatok, azok majdnem MIND megvannak. Tény, hogy nem iszom eleget, egyszerűen elfelejtem. Van, hogy délután jut eszembe, hogy még semmit nem ittam, mert reggel megmosom a fogam és máris nem száraz a szám, és akkor ezzel le is tudom az egészet. Cserepes is szokott lenni a szám ettől. A bőröm is száraz. Most megnéztem, hogy - bár általában csapvizet iszom - van itthon egy kétliteres üveg ásványvíz, amit 3 napja vettem, és azóta csak abból ittam, de még a fele megvan.

Alváshiány stimmel, van egy kétéves gyerekem, aki mindig hétkor ébreszt, de én meg általában hajnali kettőig trécselek msn-en a barátnőimmel, szóval kb. 5 óra alvás jut egy napra.

Sport hiány szintén stimmel, pár éve még rendszeresen úsztam, most egy ideje megint tervezem, csak keresem a megfelelő helyet hozzá.

Ideget is elnyomhattam, mert pár napja piszokul fáj a jobb térdem, pont az, amit mindig behajlítva tartok amikor éjjel ülök a gépnél. Valahogy mindig úgy ülök le, hogy a jobb lábamra ülök rá, és a térdem hajlítva van, a bal meg fent az asztalon.

Gondolom súlyosbító tényező, hogy szülés és szoptatás után a cigire is visszaszoktam, és mostanában elég sokat dohányzom (egyetemista vagyok, vizsgaidőszakban sokat cigiztem tanulás közben, aztán ez sajnos álandósult), de mondjuk februárban akarom abbahagyni.

Akkor ezek szerint ezek mind együtt is okozhatják a zsibbadást?

Ha nem múlik el, meddig várjak az orvoshoz menéssel? 1-2 nap? Vagy mennyi a "normális"?

2010. jan. 28. 18:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, szerintem olyan 2-3 nap, de aludd ki magad és igyál sokat és ha így se múlik el akkor szerintem mindenképpen. Ja és csökkents a cigizésen, hallottam már olyat akinek a sok cigi miatt még a szíve is megfájdult:S
2010. febr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, másnapra szerencsére elmúlt. Valószínű, hogy a fáradtság lehetett, meg a kevés folyadék, meg talán egy ideget is elnyomtam amilyen hülyén tudok ülni.
2010. febr. 1. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!