Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Edzés = immunrendszer erősítés?

Edzés = immunrendszer erősítés?

Figyelt kérdés

Én már 4 éve elhatároztam hogy elkezdem erősíteni az immunrendszerem... Volt egy osztálytársam akit minden szartól féltettek a szülei, télen mindig bevolt bugyolálva 3 pulcsiba, aztán ha egyszer véletlen levette és kiment azonnal megfázott...

Ennek folytán határoztam el, hogy direkt edzeni fogom magam.. Olykor pólóba megyek ki a hidegbe, persze nem sokáig... Nem öltözök fel rendesen, haverokkal félmeztelenül fekvőzök a hóban :) Szal ilyenek.

Lehet esélye, hogy ettől erősödik az immunredszerem vagy csak kárt teszek magamban? Mert végül is azért kezdtem ezt az egészet, hogy ne fázzak meg 2 perc alatt, hogy ellenállóbb legyek fertőzésekkel szemben, stb..

16/f


2010. jan. 30. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel inkább cska a bajt kersed. Korábban kellett volna valami hasnonló, és akkor kialakult volan valami védettség. (pl. én sosem mostam ki a horzsolásokat gyerekkoromban stb., és nem is voltam beteges) Inkább tartsd magad jó kondiban, ne dohányozz, ne igyál sokat, táplálkozz egészségesen, és ezzel már rengeteget teszel a fertőzések ellen.
2010. jan. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nem mostad ki a horzsolásokat? na én azt tartottam volna hülye dolognak pont :) azért az ott nagyon be tud gyulladni...

nem vagyok eszetlen, dohányozni sose fogok, inni is csak módjával, kondi megvan(bár az inkább izom mint sport), gyümölcsöt zöldséget, szal vitamint azt rengeteget eszek úgyhogy...

Na akkor jó a tudat hogy tök feleslegesen sokkolom a szervezetem :)

2010. jan. 30. 16:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem sosem gyulladt be. Ma már valószínűleg kimosnám, de hát akkor még nem foglalkoztam ilyennel. Csak, hogy egyből visszaüljek a biciklire... :)
2010. jan. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jó a gondolat, de mem így kell edzened az immunrendszered.

Ha eleget sportolsz (és az jön le, hogy ez így van), változatosan ezsel, akkor már eleget tettél. A sport azért fontos, mert csak a testmozgás révén tud mozgásba lendülni a nyirokér keringésed, ami pedig az egyik legfontosabb eleme az egészséges immunrendszernek.

2010. jan. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!