Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » SOS! Mitől fordulhat elő...

SOS! Mitől fordulhat elő hirtelen hányás?

Figyelt kérdés
A páromról van szó. Nem vagyok most vele, az előbb hívott, hogy rosszul van. Azt mondta, kb. 5-10 perccel a vacsora után hirtelen kihányt mindent. Elmondása szerint evés előtt semmi tünet nem jelentkezett még, nem zuborgott a hasa, nem görcsölt, sem rossz közérzet stb. De ahogy elfogyasztotta a vacsorát szaladhatott is a WC-re, és azt se tudta eldönteni, alul-felül fog e jönni. Valamilyen grill sajtot evett, ami elvileg friss volt, nem volt baja, de úgy érzi az lehetett a ,,hibás", mert teljesen megundorodott tőle. A család többi tagja eddig jól van, szóval én először vírusra gondoltam. Na de a vírus általában nem szokott ilyen hirtelen támadni, (őt legalábbis soha), én is, egy-két órával előtte azért ,,érzem a hasam". Elmondása szerint szédeleg a hányás óta, rázza a hideg, ezen kívül nem érez fáradtságot, és általános gyengeséget, már hányingere sincs, 1x jött ki belőle minden. Lehet gyomorrontás? Kérdeztem, azt mondta semmi különöset nem evett ma ezen kívül amit problémásnak érez. Legalább inni tud, az benne marad azóta, és mondtam is, hogy próbáljon kortyonként sokszor inni, nehogy kiszáradjon. Eléggé megijedtem, mert ritkán szokott hányni, akkor sem ilyen gyorsan tör rá (általában), és egy erős 23 éves ember. Mitől lehet?:(

2014. dec. 28. 23:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

a hányás annyira alapvető tünet...

szinte bármitől lehet

egyszerű virutól egészen a mérgezéstől bármi másig.


az ha inni tud jó jel, akkor valószinű h az étellel volt baj és nem vele.

2014. dec. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azóta még többször volt hasmenése, hányt az éjjel, de reggel azt mondta már sokkal jobban van. Orvosnál nem volt, viszont nem egyedül van otthon, és azt is elmondta, hogy volt házi majonéz este, amiből csak Ő evett, és elég sokat, szóval valószínűleg meg van az oka.A másik meg, hogy idáig kíméletesebben étkezett, és talán túlterhelte a gyomrát.23-27.-ig szállodában voltunk, ahol szintén sokat evett és nem könnyű ételeket, szóval még az is ott van. Bocsi, hogy itt túlreagálom, csak megijedtem, mert nem lehetek most vele, és aggódom.
2014. dec. 29. 13:27
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A tünetek gyorsasága alapján én is ételmérgezésre tippelnék, mégpedig bakteriális toxin eredetűre. Ez okozhat rövid idővel hányást az elfogyasztás után.


Az a jellemzője, hogy a romlott kaját megsütik/főzik, így elő baktérium nem marad, viszont a mérgük hőstabil, így az benne marad az ételben és kb. olyan tüneteket okoz, amit te leírtál.

Ha a többiek jól vannak, az lehet amiatt is, hogy csak egy része volt "kontaminált" a kajának és azt pont a párod ette meg.

2014. dec. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy jó eséllyel magától kiheveri, csak a folyadékpótlásra figyeljen.
2014. dec. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!
2014. dec. 29. 20:14
 6/18 A kérdező kommentje:
Majdnem három napig tartott a hasmenés, de végül tegnapra teljesen jól lett.:)
2015. jan. 1. 10:32
 7/18 anonim ***** válasza:

nekem tegnap kezdődött a hányás de az nem étel hanem ital mérgezés volt.

a kiszáradás veszélye azonban igy se fenyegetett.

2015. jan. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azt hiszem megis vírus volt! Mar en is... Szilveszterkor meg nem ittam túl magam, csak bor meg pezsgő.
2015. jan. 2. 11:43
 9/18 anonim ***** válasza:
Szar ugy mert a babona szerint aki fosassal kezdi az uj evet az egesz evben fosni fog...
2015. jan. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Na meg csak az hianyozna nekem, h. Meg jobban lefogyjak, így is mindenki azzal jon, h. szedjek fel...xD
2015. jan. 2. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!