Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Antibiotikumtól hasmenésem...

Antibiotikumtól hasmenésem van, pedig szedek probiotikumot is. A hasmenés gátolja-e az antibiotikum felszívódását?

Figyelt kérdés
2015. jan. 1. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Váltani kell más antibiotikumra, ha már elkerülhetetlen a szedés.
2015. jan. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Mire kell antibiotikumot szedned?


Erre a nátha kórságra ami most tombol TÖK FELESLEGES!

Mégha orvos írta is fel, akkor se szedd be.


Szedj L-Arginint, Aszkorbinsavat, és Lizin-t, meg max Saridont napi 2 őt, ha lázad is van plusz egyél néha vöröshagymát, és napi egy mézes tea, más nem kell...

2015. jan. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
6 napos (12 óránkénti) antibiotikumos kúrát írtak elő húgyúti fertőzésre. Ma, (a 3. napon) hajnali 5 körül hasmenésem volt. (valószínűleg az antibiotikumtól.) Reggel fél 9 kor vettem be a gyógyszert, majd 1-2 percre rá megint mentem Wc-re hasmenéssel. A kérdésem az lenne, hogy 1-2 perc alatt még a gyomromban maradt az antibiotikum, vagy kijött az is?
2015. jan. 1. 12:53
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Kijött..


Szerintem túlzásba viszed vagy az antibiotikumot, vagy a probiotikumot ami többniyre laktobacilus ha jól tévedek!


A hasmenés védekező reakció a tested részéről!


Valamit túllőttél..

2015. jan. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hogy érthető legyen a jelenség: a szervezetünk tele van baktériumokkal, vírusokkal és gombákkal. Különösen az egészséges emberé. Ez a "triumvirátus" kordában tartja egymást, egyensúlyban vannak, és megakadályozzák, hogy egyik vagy másik túlszaporodjon. A gond az, hogy az antibiotikumok csak a baktériumokat ölik ki (beleértve az egészséges és hasznos bélflórát is), a gombáknak kedveznek, a vírusokra pedig hatástalanok. Ilyenkor aztán vagy a vírusok, vagy a gombák kerülnek túlsúlyba, és ezek okozzák a hasmenést.

Megoldás: pótolni kell a kipusztult bélflórát, elsősorban kefírrel. A többi tejterméket azért nem ajánlom, mert azok köszönőviszonyban sincsenek a tejjel, vagy ha mégis, a pasztörizálással stb. teljesen tönkre vannak téve.

Szintén jó megoldás lehet a széntabletta (carbo medicinalis), de erre mindenképp kérdezz rá az orvosodnál.

Egy viszont nagyon fontos: ne hallgass azokra, akik azt javasolják, hogy válts antibiotikumot vagy dózist, és azokra se, akik más gyógyszereket javasolnak! Az orvos nem véletlenül írta fel azt, amit felírt, és az antibiotikumoknál nagyon lényeges, hogy az előírt adagolást tartsuk be (még akkor is, ha a teljes adag beszedése előtt meggyógyultunk)! Valaki írt itt Strepszilst meg hasonló hülyeségeket; azt úgy felejtsd el, ahogy van!

A probiotikumnak semmi köze az egészhez: csupán annyi a funkciója, hogy elősegítse az antibiotikumok felszívódását. Ha nem az orvos írta fel, azt is hanyagolhatod, mert a hasmenést nem fogja megállítani (viszont elképzelhető, hogy elősegíti). Ha jól értelmeztem a szavaidat, te ezt az antibiotikum hatásának ellensúlyozására szánod, pedig ez nem arra való (és nem is az a hatása).

2015. jan. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja, és a másik:

"Reggel fél 9 kor vettem be a gyógyszert, majd 1-2 percre rá megint mentem Wc-re hasmenéssel. A kérdésem az lenne, hogy 1-2 perc alatt még a gyomromban maradt az antibiotikum, vagy kijött az is?"

NEM jött ki! 1-2 perc alatt képtelenség, hogy bármi is végighaladjon a tápcsatornán, különösen, ha figyelembe vesszük, hogy a gyomorban is időzik egy csomót. Sőt, annyi idő alatt még a filmtabletta is alig oldódik fel... Úgyhogy ez nagy valószínűséggel véletlen egybeesés...

A hasmenéssel kapcsolatosan pedig ld. fentebb.

2015. jan. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgokat írtál, olyan dolgokat is, amikről nem is tudtam. Pl. nem tudtam hogy egészséges emberben is vírusok vannak... A probiotikum baktériumokat tartalmaz, és azért kell szedni, mert az antibiotikum megöli az egészséges baktériumokat is. Viszont ha nem pótolom probiotikummal, a megváltozott, lecsökkent bélflóra miatt bizony lehet hasmenés.... Igen, azóta én is rájöttem hogy több mint félóra kell míg valami eljut a vékonybélhez, ahonnan felszívódnak a dolgok. :)
2015. jan. 5. 18:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Pedig vannak vírusok is. Hogy csak egy példát mondjak: előfordul, hogy valakinek a zsíros ételtől, vagy csak egyszerűen azért, mert megutál valamit, "kicsattan" a szája, megcsömörlik. Ez pl. a bennünk élő herpesz vírustól van (ami értelemszerűen, nem az adott étellel került a szervezetünkbe). De ezen kívül számos, néha teljesen ártalmatlan vírus is lakozik bennünk...
2015. jan. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!