Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Normális a több napig tartó láz?

Normális a több napig tartó láz?

Figyelt kérdés
Három napja voltam dokinál, viszonylag magas 39fok körüli lázzal, kis torokfájással, duzzadt nyaki nyirokcsomókkal. Írt ki lázcsillapítót, meg valami torokfertőtlenítőt, meg mondta hogy ez valami vírusos nyavalya, antibiotikumot nem ír rá. Azóta viszont alig-alig megy le a lázam, este még mindig felugrik 39-re, amit kiírt az semmit nem ér vagy nem tudta mi bajom. Normális, hogy 3 nap elteltével is ugyanúgy vagyok mint korábban? Visszamenjek hozzá vagy keressek egy másik orvost? Honnan lehet tudni hogy ez vírusfertőzés, laborban nem is voltam. Köszönöm 16/L

2015. jan. 15. 17:00
 1/4 szamo77db ***** válasza:
100%
A lázat mindenképpen csillapítani kell! Ha megrendült a bizalmad az orvosodban, keress másikat. Bár nagyon szigorúan veszik, hogy területileg hová tartozol. Nem biztos, hogy foglalkozik veled egy olyan orvos, akinek nem tartozol a körzetébe. De szerintem akkor menj el a fül-orr- gégére. Ott még alaposabban meg tudnak nézni, mint a háziorvosnál!
2015. jan. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, menj vissza. Nem mindenkinek használ minden gyógyszer, nekem sem használ minden lázcsillapító, ki kell tapasztalni neked melyik a jó!

A lázat csillapítani kell, nem tesz jót a szervezetnek. Nekem azt mondta az orvosom, 38 fok fölé nem szabad engedni, az már káros a belső szervekre.

Én pl. ugyanígy kezdtem két hete. Az ügyeletes orvos szerint torok, garat és hörgő gyulladásom volt. Antibiotikum mellett 3 nap alatt sem változott semmi, elmentem a háziorvosomhoz, aki random biztos ami biztos alapon elküldött röntgenre és kiderült, hogy tüdőgyulladásom van. Onnantól kezdve a kórházi szakorvos kezelt.

A háziorvosok kapacitása meglehetősen véges. Ha visszamész, akkor már komolyabban meg fog nézni mi lehet az oka annak, hogy az általa felírt gyógyszerek nem használtak. Menj vissza, nem kell azonnal váltani! Ha most sem tesz semmit, akkor már azért elgondolkodnék rajta...

2015. jan. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha még ma is ilyen magas a lázad, akkor menj vissza a háziorvoshoz, most már biztosan fog felírni antibiotikumot.
2015. jan. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tippre mononucleosis. Nem sokat tehet az orvosod, át kell vészelni, ennyi. Nekem azt hiszem 3-4 napig tartott hasonló tünetekkel, de valakinek ennél sokkal súlyosabb, úgyhogy még olcsón megúsztad, ha ez vígasztal.
2015. jan. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!