Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges, hogy lisztérzékeny...

Lehetséges, hogy lisztérzékenység?

Figyelt kérdés

Gyermekem 26 hónapos. Július óta jár bölcsibe. Amióta közösségebe jár, már többször kapott el felső légúti fertőzéseket. Legutóbb annyi antibiotikumot kapott, hogy 2 hét kellett, mire helyre állt a széklete. Az orvosunk szerint állhat a háttérben lisztérzékenység ( az elhúzódó hasmenés miatt), ezért csináltatott egy Biocard gyorstesztet. Ott megjelent egy éppen haloványan látszó 2.csík. Annyit mondott az orvosunk, hogy ezt még ne vegyem 100%-ra és továbbküldött minket gasztrora.

Az lenne a kérdésem, hogy ha valaki csinált már ilyen tesztet ez már tényleg az vagy esetleg jelezheti az IgA alacsony szintjét is?



2015. febr. 3. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Istenem... Gyerek, persze, hogy összeszed minden szart a közösségben. Évi 10-12 fertőzés teljesen elfogadható gyerekeknél. Amire a háziorvos gondolt, az az IgA-hiány - ez éppen járhatna ilyen tünetekkel, de ehhez további kivizsgálás (vénás vérből, laborral) kell, nem gagyi gyorstesztek. Ez önmagában még nem diagnózis. Egy orvos.
2015. febr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én is nagyon bízom benne! A tüneteink inkább utalnak erre, mint a lisztérzékenységre! Soha nem volt baj a székletével, jó étvágyú, magasságilag akkora majdnem, mint a 3 évesek! Igaz pocakos, de a dokink szerint tölcsér mellkasa van (születése óta), így ezt sem értem! Voltunk már kórházban 1 éve! Annyit mondtak, hogy alacsony a fehér vérsejt száma, de van elég vas a szervezetében, hogy termeljen! Akkor szt sem értem!

Ha valóban igaz lesz a diagnózis, ugyan örülnöm kellene, hogy időben kiderül, de mégsem tudok! Hogy magyarázom meg neki, hogy soha nem ehet semmi mást, csak azt, amit én adok! Imádja a hasát! Gaszztora március végére kaptam időpontot...addig megesz a gyomorideg!!!!

2015. febr. 4. 06:21
 3/8 A kérdező kommentje:
gasztrora
2015. febr. 4. 06:22
 4/8 A kérdező kommentje:

Az sem utolsó észrevétel, hogy szerintem súlyban sem rosszabb, mint a többi! 13 kg. Persze, most fogyott, mikor beteg volt! Én sem eszem, ha beteg vagyok! 3 éves kispajtásaink 12kg (lány) és 17(fiú). Betegségeket pedig semmivel nem szedett össze többet, mint a társai a bölcsiben!

Bár lehet, hogy most csak próbálok kifogásokat találni és örülnöm kellen, ha kiderül, ha baj van.....de ez a betegség mégis csak egy átok!!!

2015. febr. 4. 07:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha pozitiv a teszt, az gyanús! Ha szokott elhúzódó hasmenése lenni, az is gyanús! És ha IgA hiány lenne, akkor épp nem mutatná ki a teszt. Tehát nem IgA hiányos és valamiért ellenanyagok vannak a vérében. Mindenképp vidd kivizsgálásra, legalább csinálnak egy speciális vérvételt. Ha tényleg lisztérzékeny, akkor jobb, ha most derül ki, mint később, amikor már szövődményes cukorbeteg is.
2015. febr. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ikonstar ***** válasza:
Jó orvosod van. A Biocard gyorsteszt véletlenül sem gagyi. Ha megjelent mindkét csík, akkor erősen feltételezhető a cöliákia. IgA hiány esetén nem mutatna semmit. Így, hogy mutat, IgA antitesteket jelez a vérben, ami azt jelenti, hogy vélhetően a glutén problémát okoz. Vidd a gyereket haladéktalanul gasztroenterológiai kivizsgálásra! Addig ne diétázzatok, amíg nem vagytok túl a vizsgálatokon!
2015. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ikonstar ***** válasza:
Nem kell pánikolnod. A lisztérzékenység nem átok, vannak ennél sokkal rosszabb betegségek. Ez egy komolyan veendő állapot. A lisztérzékenység nem jár mindig látványos tünetekkel, így kívülről sokszor észrevehetetlen. Ha valóban ez a helyzet, akkor szerencsétek van, hogy kiderül, mielőtt még komolyabb problémákat és éveken át tartó orvosi találgatásokat eredményezne.
2015. febr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Márciusban megyünk gasztrora! Addig is próbálok kicsit mégis pozitívan gondolkodni! Se ezelőtt, se azóta semmi tünetünk. Így a reményt nem engedem elszaladni!
2015. febr. 5. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!