Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Segítene valaki elmondani...

Segítene valaki elmondani nekem, gyereknél mit jelent ha autoimmun beteg?

Figyelt kérdés

#lisztérzékenység #pigmentfolt #autoimmun betegség #vese zsugorodás #vese hegesedés #csont ödéma #aszthma bronchiale #lactoz érzékenység
2014. márc. 31. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt, amit felnőttnél is.Az immunrendszer a saját szervezetet támadja.De autoimmun betegség sokféle van.Nem mindenkinél ugyan azok a tünetek, a súlyossága.
2014. márc. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A gyermekkori dermatomiozítisz (JDM) az úgynevezett autoimmun betegségek közé tartozik. Az autoimmun betegségeknél az immunrendszer rendellenes reakciója fertőzés nélkül a test szöveteinek gyulladását okozza. A dermatomiozítisz során a gyulladás az izmok („miozítisz") és a bőr („dermatitisz") aprócska véredényeiben keletkezik. Ez olyan jellegzetes tüneteket eredményez, mint izomfájdalom vagy izomgyengeség, amely leginkább a csípőt és a vállövet körülvevő izmokat érinti, valamint bőrkiütés kivirágzása az arcon, a szemhéjak fölött, az ujjízületeken, térdeken és könyökökön.

Ez a betegség gyermekeknél és felnőtteknél is előfordulhat . Ha a dermatomiozítisz tünetei 16 éves kor előtt jelentkeznek, a betegség gyermekkori formájáról beszélünk (gyermekkori dermatomiozítisz).

2014. márc. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
2-es vagyok...Forrás: [link]
2014. márc. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én autoimmun beteg vagyok - bár felnőtt.

Mi a betegség pontos neve? Sokféle autoimmun betegség van, nagy részük "kordában tartható" bár egyik autoimmun betegség sem gyógyítható - a tudomány mai állása szerint. De lehet valaki tünetmentes hosszú évekig, évtizedekig is.

Írd a betegség nevét.

2014. márc. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

4-esnek!


Ha megkérhetlek, írd le légyszi röviden, hogy nálad hogy és mikor jelentkezett, mióta kezelik és mivel.

Nem akarok az én problémám részletezésébe belemenni, hisz ez nem az én topikom.

De sokat segítene, ha tapasztalatokat mondanál. Én a szteroidoktól tartok...ezért vagyok kíváncsi a tapasztalataidra.

2014. ápr. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!