Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » SOS, mandulakő, tapasztalatok,...

SOS, mandulakő, tapasztalatok, javaslatok?

Figyelt kérdés

egy fehér pontot véltem felfedezni a mandulámon, egészen elől,tehát nem megbújva. leheletem nem büdös,nem érzek furcsa ízt a számban. igazából , egy nagyon picit pár napja kapart a torkom (de páromnak is,úgyhogy gondoltam bujkál bennem is valami) viszont belenéztem két napja a számba és ezt láttam. egy fehér pontot. nem vagyok torokfájós, igazából egy évben egyszer-kétszer ha elkapok torokgyuszit,de van hogy egyszer se. viszont ,ami miatt foglalkozom vele, az az,hogy elkezdtem érezni,hogy mintha azon az oldalon lenne valami. mintha odaragadt vlna valami, egyszóval idegentestet érzek ott. pontosan nem tudom behatárolni, lehet nincs is köze ehhez a ponthoz.


ha ez esetleg tényleg mandulakő, akkor mit lehet vele csinálni? ki jön magától? öblögessek valamivel?gargalizáljak? ugyanis láttam a neten,hogy sokak maguknak nyomkodják ki,de én erre nem vagyok képes,mert emetofóbiám van (hányástól való rettegés) meg amúgy is öklendezek,ha valaki odanyúlkál,bár ezzel gondolom nem vagyok egyedül...szóval mi tévő legyek? várjak hátha elmúlik? mivel tudnék rásegíteni,h elmúljon minden féle piszkálás nélkül?


akinek van/volt ilyene kérem írjon valamit!!!



2015. febr. 3. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Gargalizálj valamivel pár napig, ha nem múlik menj el orr-fül-gégészetre.
2015. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Már látom a fül-orr-gégész kolléga arcát, amikor ezzel a panasszal elé állsz. Egy orvos.
2015. febr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

utolsó: nem teljesen értem a kedves hozzászólásodat.


(egyébként a fehér pont elmúlt,de még mindig érzek valamit a torkomban)

2015. febr. 4. 16:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Gargalizálj,talán ki fog jönni de ha nem próbáld fültisztító pálcikával eltávolítani.Én hetenként szedem ki a mandulaköveket,könnyem-nyálam folyik közben.De ez természetes,hogy ha a torkunkba nyúlkálunk,öklendezünk.Azért nézesd meg a torkod a gégészeten,kicsit kellemetlen de ki lehet bírni.
2015. febr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2015. febr. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is rendszeresen vannak mandulakövek.A gargalizálás nem távolította el,de ha megérintem a torkom, én is nagyon öklendezek.Lehet,hogy ki kéne vetetni a manduláimat!Azért előtte még megnézetem orvossal,ha rászánom magam.Nem bírom elviselni ha a torkomban nyúlkálnak!

[link]

2015. febr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát nekem,mint kiderült tüsző volt. mert nem sokkal utána kaptam egy tüszős mandulagyulladást, és most antibiotikumot szedek... szóval nem mandula kő volt. :(
2015. febr. 10. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!