Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez herpesz? 30 évesen leszek...

Ez herpesz? 30 évesen leszek herpeszes?

Figyelt kérdés

Kb 1 hete (nagyon meg voltam fázva) lett egy kis seb a szám sarkában. Egy repedés féle, azt hittem csak az odaszáradt nyállal ahogy ásítottam szétszakadt a szám. A seb nem akart gyógyulni, aztán felfedeztem, hogy mintha lenne a közepében valami, elkezdtem nyomkodni és kifakadt. Azt hittem valami pattanás féle volt. Utána alatta is megláttam valami egész aprót, azt is kinyomtam, erre ott is lett seb. A felső seb meg kinyomás után, mint egy kráter olyan lett. Azóta többször úgy tűnt, hogy begyógyul, de mindig hólyag lett a hegek alatt.


Gyerekkoromban a legjobb barátnőm herpeszes volt, simán ittunk egy üvegből, sose kaptam el. Létezik, hogy most jön ki?


Vegyek rá zoviraxot, vagy valami mást? Csak úgy azt a sebbe lehet kenni? Egyelőre aloe firsttel és grapefruit mag kivonattal ecsetelem.


2015. febr. 11. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a szájzug berepedt, az nem biztos, hogy herpesz, az lehet sok egyéb más ok, pl, B vitamin hiány, de herpesz is előjöhet 30 éves korban is. Ha nem múlik mutasd meg orvosnak.
2015. febr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan próbáld ki a Zovirax-ot. A népességnek gyakorlatilag a 100%-a hordozza a herpesvírus valamilyen formáját. Egészséges immunrendszer általában legyűri, de a vírus az idegek körül örök életre megmarad és a szervezet legyengülésekor jönnek elő különböző tünetek (kisizületek fájdalma, orrcimpa mellett kis pattanások, esetleg gerinc közeli idegfájdalmak stb.).
2015. febr. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Most vettem zoviraxot. Csak az a fura, hogy mindenhol azt írják, hogy a herpesz fájdalmas, ez pedig egyáltalán nem fáj (na jó annyira, mint egy sima pici seb).


nem tudom nem árt-e, ha egy sima sebbe belekenem a herpesz kenőcsöt...


egyébként "periorális dermatitiszben" szenvedek, de az államon jött az ki kb 2 éve és most teljesen tünetmentes azóta. lehet, hogy inkább ahhoz van köze?

2015. febr. 11. 12:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor jobb lenne ha elmennél bőrgyógyászhoz, nem biztos, hogy herpesz, az eléggé ég amikor kijön és apró kis hólyagok formájában jelenik meg.
2015. febr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!