Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 2nap alatt hogy tudom teljesen...

2nap alatt hogy tudom teljesen levinni a lázam és jó közérzetű lenni?

Figyelt kérdés

2015. febr. 19. 06:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne is mond! Én is 2 napig lázas voltam, 2 napig jòl voltam és már második napja megint szarul. Dögölne már meg ez a rohadt influenza!
2015. febr. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jó közérzedet nem lesz 2 nap alatt, de a láz elmúlhat, nekem általában 1 napig van magas lázam ha influenzás vagyok, másnap már legfeljebb csak hőemelkedés, vgy még az sem.

Nekem ilyenkor a legjobb gyógyszer a forró, csípős húsleves, sok mézes, citromos tea, sós vizes gargalizálás és orröblítés, egy kis C vitamin pótlás, mandarin, narancs, kivi, és a netegségfejfájásra fél Rubophen tablettát szoktam bevenni, ez a lázat is lejjebb viszi, valamint a hidegvizes borogatás és pihenés.

2015. febr. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell levinni a lázat, mert az a szervezeted természeted védekező képessége a betegség ellen. Ha csak nem megy túl magasra, (mondjuk 40-41 fokig) akkor hagyd hagy ölje meg a bacilusokat az immunrendszered a lázzal. Ilyenkor gyógyszerhez nyúlni a legnagyobb ostobaság, mert az immunrendszeredet gyengíted vele. A méz sem feltétlenül segít. A C vitamin viszont természetes gyulladáscsökkentő.


Én is 2 napig feküdtem lázasan, semmit nem csináltam, csak feküdtem, és frissen facsart narancslevet ittam. Jó melegen be kell takarózni, pihenni, és narancslevet, vagy citromos vizet inni. Esetleg hideg vizes borogatást tehetsz a homlokodra, arcodra, testedre...


Ettől lemegy 2 nap alatt.


Ha túl magas a láz, akkor be lehet ülni egy kád langyos vízbe (nem túl hidegbe).


A lényeg az ágyban fekvés és a C vitamin.

De nem gyógyszertári, hanem gyümölcsben lévő!

2015. febr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1 db algopiryn injekció!!! Nem tabletta, meg a sok hókuszpókusz. Engem csak ez rak helyre, ha felmegy a lázam egyik nap megkapom, alvás után jól vagyok. De csak 39 felett szoktam beadatni.

Olyankor csak annyit mondok a dokinak, algopiryn injekcióért jöttem. Tényleg hamar helyrerak.

2015. febr. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
lázat letod vinni lázcsillapítóval de hogy jó közérzetű lenni.. nemhiszem
2015. febr. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!