Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Két éves gyereknek milyen...

Két éves gyereknek milyen immunerősítő multivitamint ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2015. márc. 4. 09:42
1 2
 11/16 Norbert Nagy válasza:

Szia!


Én a spirulina cereal nevű készítményt tudom ajánlani.

Ez egy por állagú készítmény, (pont azért, mert a kicsik még küszködnének a bogyó formájú vitaminok lenyelésével) amit egy pohár meleg vízben, teában, gyümölcslében stb tudsz elkeverni. (Tejben ne, mert a tej nem engedi felszívódni a hatóanyagokat!)

Támogatja a szervezet öngyógyító képességét, erősítve az immunrendszert.


Ezek az összetevők vannak benne: Búza, növényi alapú tejszín, maláta kivonat, Spirulina por (4%) és engedélyezett ízesítőszer (vannilin).


Ha erről, vagy egyébről szívesen tájékozódnál még, itt megteheted:

[link]


Szép napot!


Nagy Norbert

2015. márc. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
nekem ilyen por alakú kéne, de kimondottan vitaminok
2015. márc. 5. 17:11
 13/16 sipőke válasza:

Bármilyen alma, bármilyen körte, bármilyen barack, narancs, sárgarépa, dinnye akár magában, felszeletelve, hogy könnyebben egye a gyerek, vagy ezeket turmixold össze, kiváló multi vitaminforrás. Ha az almát külön turmixolod (csak az almát), kellemesen édes sűrítményt kapsz, nem kell cukrozni. Ha töménynek érzed, hígítsd vízzel, Tejjel is hígíthatod, ha úgy ízlik, és nem okoz hasmenést, így több adag lesz belőle. Lényeges, hogy természetes eredetű vitaminok, nem pedig szintetikusan előállított vitaminokat kap a gyerek. Válogass szezonálisan kapható gyümölcsök között. Nem kell mindenből 1 - 2 kg-t megvenni, de némelyik gyümölcs sokáig eláll a hűtőben, vagy kint az erkélyen. (Az almát sem most szedték le a fáról, és még mindig ehető.)

Ugyan nem emlékszem a 2-3 éves gyerekkoromra, de biztos, hogy nem multi vitamin porokat, és tablettákat adott anyám, hanem gyümölcsöt. A 70-s években nem voltak ilyen készítmények, mégis erős volt az immunrendszerünk. Kalcium, csonterősítőnek, és fehérje bevitelnek megfelelő megoldás a tojás, és a szárnyas húsok.

2015. márc. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Norbert Nagy válasza:

Szia!


A spirulinában az összes tápanyag benne van, amire a szervezetnek szüksége van. Ez a legkönnyebben emészthető fehérjeforrás. Négy kapszula, 1kg zöldség tápértékének felel meg. (Ezt csak az arányok végett írtam, mert mi most ugye a porított formáról beszélünk.)

Gyerekeknél különösen jó a vérszegénységre.


Az alga által tartalmazott legfontosabb anyagok: mintegy 2000 enzim, páratlan mennyiségű értékes növényi fehérje (60-70%), 18 aminosav, közöttük a 8 esszenciális aminosav, vitaminok, mint például a B-vitamin teljes skálája, vas, kálium, magnézium, cink, béta-karotin, valamint lényeges zsírsavak, mint a gamma-linolénsav, muco- és poliszaharidok, phycocianin, amely egy lehetséges rákellenes fitotápanyag, pozitívan stimulálja az őssejteket, segít az allergiáért felelős magas hisztaminszint lebontásában.


Remélem tudtam segíteni. :-)


Szép napot!

2015. márc. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 id. Géber Péter ***** válasza:
Nem tudom, ki mit gondol, de bizony én nem tömködnék egy 2 éves gyereket mindenfélével.
2015. márc. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

" 2 éves korára nem emlékszik az

ember"


Bizonyos dolgokra én is emlékszem, szóval ez így nem igaz.


Szerintem sem kéne gyógyszerrel tömni a gyereket. Vagy orvos javasolta?

2015. márc. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!