Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van itt olyan, aki azért...

Van itt olyan, aki azért esett vissza a hasmenésbe-esetleg többször is-, mert nem tartotta be a diétát? Hány napig kéne diétázni?

Figyelt kérdés

Egyik nap megy a hasam, következő nap nem. Ez a 3. hasmenéses napom, de csak első nap volt durvább. Sajnos megszegtem mind a kétszer a diétát, de most már nem merem, mert szoptatok is, szegény babámnak így nem jut már lassan elég tej. Kora reggel-hajnalban szokott jönni a hasmenés. Szerencsére a visszaesések alkalmával rövid idő alatt lezavartam és csak 4x voltam-jóformán csak víz jött ki onnann, ahonnan kicsit szilárdabbra számít az ember.

Ma már tényleg csak nagyon kevés krumplit fogok enni, meg holnap is. De hány napig diétázzam?


2015. ápr. 22. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Én soha nem diétáztam, ha ment a hasam, de az 2 napnál tovább nem tartott egyszersem. Szerintem addig, amíg úgyérzef, nem javul a helyzet. Akár széntablettát is vehetsz be, meg egyél étcsokit, és igyál egy kis kólát. Garantáemegfogja a hasad. A folyadékbevitelre viszont nagyon figyelj, főleg ha szoptatsz is! Ha kijön, akkor feleseket igyál. De mindenképp pótold. Jobbulást
2015. ápr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nekem is volt ilyen. változó, attól függ, mi okozza..valamikor elég 1 napig diétázni, valamikor 3-4 kell :(

ajánlom a Smecta port hasmenésre, nekem mindig elmúlik tőle.

2015. ápr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. Ma szigorúan csak pirítóst és főtt krumplit ettem. Eddig nem morgolódott a hasam, ami jó jel talán, mert eddig mindig morgott....csak már rohadt éhes vagyok és sajnos a babámon is látszik, hogy kevesebb a tej. Kicsit elegem van már a hasmenésekből, mert sajnos 3.-jára kapok hasmenést, mióta megszületett a baba-4 hónapos. Na hátha most már nem lesz semmi. A cuccoknak, amiket írtatok utánanézek, hogy lehet e itt kapni, mert külföldön lakom. Itt hasmenésre csak kiszáradást megelőző port írnak, ez a hasmenésre magára nem hat. Gondolom, ha lenne olyan szerük, amit szoptatás alatt is lehet fogyasztani és öli a hasmenéses bacikat, akkor adtak volna.
2015. ápr. 22. 20:16
 4/8 anonim ***** válasza:

egy kis ismeretterjesztés :) :

a hasmenésre amúgy is nagyon ritkán adnak antibiotikumot, szóval azt nem a szoptatás miatt nem kaptál. ilyet általában vírusok okoznak- feltéve, ha fertőzéses eredetű-, az ellen meg nincs szer. csak tüneti kezelés, meg nyálkahártyavédő, bevonatot képző szerek (smecta), meg ami szilárdabbá teszi a székletet, megköti a vizet (szén), meg a diéta.

baktérium okozta hasmenés esetében is csak ritkán, sokára kerül sor antibiotikum kezelésre, ha anélkül nem múlik el és bizonyított, hogy konkrétan melyik baci okozza-pl. Salmonella az ugyan baci, de ált. annál sincs rá szükség.

sőt! az antibiotikumok maguk veszélyesek, mert közülük elég sok kinyírja a bélflórát (pl. penicillinszármazékok), és hasmenést okoz, illetve más baktériumok szaporodnak el, amiknek az eluralkodásától a normál bélflóra védene alapvetően (Clostridium difficile szokott ilyenkor elszaporodni, elég veszélyes.)

szóval vigyázzunk azokkal az antibiotikumokkal.

persze van olyan antibiotikum, ami direkt a bélflóra megváltozása esetén hasznos, ez a Normix.

2015. ápr. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő választ neked is! Tartom a diétát, még ma se morgott a hasam, de egyre jobban éhes vagyok. Holnap valami egyébbel bepróbálkozom, de nem tudom, hogy mivel lehetne kezdeni. Valami tipp? Colát nem mertem inni, amúgyse volt itthon. Kekszet ettem kettőt. Úgy tűnik, azt ehetek. Tejterméket mikor ehetek? Frankfurtit csináltam a családnak, szívesen megkóstólnám, de sajnos ma még bizti nem kockáztathatok.
2015. ápr. 23. 14:01
 6/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok, én szoktam bírni viszonylag korán a reszelt almát, a margarinos pirítóst, a csokit, a ropit, szinte bármilyen kekszet, (forrócsokit is csináltam úgy, hogy étcsokit vízben megmikróztam, egész jó lett :)), esetleg párolt répát. a krumplin kívül persze. meg a sovány sült csirke is megy pár nap múlva.
2015. ápr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
.. Jol ertettem, h az elso valaszolo feleseket javasolt egy szoptatos kismamanak?? Mar a Cola es csoki sem semmi, de a feles.. :)) Csoda, hogy a cigit nem ajanlotta.. Ja.. persze, az nem "fog".. :))
2015. ápr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem ittam sem kólát sem felest. Alapból nem iszom alkoholt, mert nem szeretem-tej javítónak szokták mondani a sört, hát nincs az az isten, hogy megigyam-a kólát meg évi kétszer megkívánom, iszok egy pohárral és annyi. Egyébként olvastam, hogy a cukros cuccoktól is vissza lehet esni és a kólában mintha lenne. Szerencsére aztán kijöttem a betegségből, azért jólesne, ha egy darabig most nem esnék bele megint:D
2015. ápr. 28. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!