Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A kullancs csípés az mennyi...

A kullancs csípés az mennyi idő alatt pirosodik meg, nagy növekszik és a láz, meg egyéb tünetek mennyi idő alakulnak ki?

Figyelt kérdés
Megcsípett a kullancs, a feje és a csápjai is benn ragadtak, de az orvos kiszedte. Most csak egy picit piros. Eltelt már majdnem fél nap, de eddig nem változott. Lázam sincs. Akkor lesz baj, ha két hét múlva kezdődik aláz, vagy már most lehet valamit tudni

2015. máj. 3. 17:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Kicsit zavarosan fogalmaztam, de tényleg nagyon félek, hogy fertőzött kullancs csípett meg.
2015. máj. 3. 17:57
 2/8 anonim válasza:
Két éve engem is megcsípett egy, nekem is orvos szedte ki , semmi nem utalt arra hogy fertőzött kullancs lett volna, pár hónapja kórházba kerültem , lyme kór, és eltelt két év, jelek nélkül. Mindenféleképpen az első ne idegeskedj és irány egy lyme kór szűrés!
2015. máj. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a kullancsot kellett volna laborba küldeni az idegeskedés helyett. Mostmár késő bánat. A labor meg annyit ér, mint egy pénzfeldobás.
2015. máj. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A Lime kór jele kb. Két hét múlva jelenik meg, ami úgy néz ki, hogy jó nagy, 10-15cm piros folt. Addig nem kell aggódni, a kullancsból úgysem mutatják ki.

Ha lesz folt, ami lehet esetleg lehet "kokárdás", akkor menj el Lakos doktorhoz, engem is Ő kezelt ki. Kullancs.hu

2015. máj. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

kár, hogy a lymeosok kb 20%ának lesz foltja.

a lyme nem egyenlő a lymefolttal, ezt már ideje lenne felfogni

2015. máj. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy hónapig figyelni kell a csípés helyét, ha kijön a lyme folt akkor mehetsz a dokihoz, de folt nélkül is van lyme kór, az meg akár 10 évig is letarthat mire lesz belőle bajod.

[link]

2015. máj. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Meglehet tudni előbb is? Vannak erre való tesztek, amik 100 %-san kitudják mutatni? Azt tudom, hogy tesztek vannak, csak mennyire megbízhatóak?
2015. máj. 4. 22:57
 8/8 anonim ***** válasza:

a pcr a legmegbízhatóbb, de tudni kell a mintavétel helyét. Általában bőrtüneteknél történhet.


Az elisa lócitromot sem ér, a western-blot kb 70%-osan megbízható, van cd57 - ezzel kapcsolatban nincs egyetértés, és itthon szinte senki nem tudja kiértékelni, az elispot-ltt krónikus szakaszban a legmegbízhatóbb. Itthon nincs rá labor - ha minden igaz, Németországba kell kiküldeni a mintát.

2015. máj. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!