Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az én vagy az orvos hibája ha...

Az én vagy az orvos hibája ha olyan antibiotikumot írt fel a lányomnak amire érzékeny?

Figyelt kérdés

2014. jan. 3. 16:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha mondtad neki, hogy érzékeny rá, akkor nem a te hibád, ha nem mondtad, akkor a tiéd.
2014. jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
HA te tudsz róla és nem szólsz a dokinak, akkor a te hibád. Ha az orvos tud róla, akkor az övé. Ha senki nem tud az érzékenységről, akkor senki nem hibás.
2014. jan. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
hát elméletileg benne kéne lennie a gépbe hogy penicillin, vagy más érzékeny a gyerek... de én mint anya, ha ilyen gond lenne, biztos mondanám is az orvosnak, hogy ez alapján írjon gyógyszert... nem tudom, hogy kötelesek-e bejegyezni ezt a gyerek lapjára... minden gyereket meg nem jegyezhet meg hogy kinek milyen érzékenysége van... persze meg is kérdezhetné minden egyes anyukától is.... végeredményben én úgy gondolom is-is
2014. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ismert volt már az allergia? Vagy most derült ki?

Nem mindegy.


Egyébként a háziorvosok általában a számítógépben a gyerkőc adatlapján tárolják az információt, de ettől függetlenül a szülőnek (később a gyereknek) is érdemes szólni minden alkalommal.

Ha nem a saját orvosotoknál jártatok, akkor végképp!

Ugyanis NINCS egységes adatbázis.

Minden orvos csak a saját maga által felvitt adatokat látja.

2014. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
ha tudtad,hogy allergiás és nem szóltál miatta a te hibád,ha most derült ki esetleg szóltál és így is rosszat adott akkor az orvosé.Nem lehet kellemes cefalosporin és származékaira,penicilin és származékaira allergiás vagyok.
2014. jan. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Kicsi volt még a lányom(1év körüli) mikor olyan antibiotikumot írt fel neki amire érzékeny lett. Tiszta kiütés lett tőle!

Még aznap visszavittem mert nem tudtam elképzelni mi baja lett!:( De akkor már másik orvos rendelt,aki beírta a gyerek kiskönyvébe a gyógyszer nevét. Mikor legközelebb mentünk az orvosunkhoz mondtam és mutattam neki hogy mi van. Ez már több mint 2éve volt. Most meg megint olyan antibiotikumot írt fel a lányomnak amiben az az anyag van amire érzékeny. Szerencsére megnéztem a betegtájékoztatót mielőtt bekevertem volna. A poén az hogy kapott már antibiotikumot előtte is,de ezek szerint csak a szerencsén múlt hogy nem olyat amiben az allergén hatóanyag van!

Kiderült hogy nem is volt benne az orvosnál a gépben hogy mire érzékeny,holott én szóltam!

Az orvos nem győzött elnézést kérni,de én iszonyat ideges vagyok! Mi van ha beadjuk neki és megint baj lesz?! Ja és az orvoshoz nem én vittem hanem a nagyanyja mert dolgozom. Anyósom szerint az én hibám mert nem adtam oda a kiskönyvet.

2014. jan. 3. 16:41
 7/18 anonim ***** válasza:
11%
Nem a te hibád, a dokié,mert nem írta be.
2014. jan. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben: igen, a te hibád.

Figyelmeztetned kellett volna a nagyit, hogy figyeljen oda.

Az orvos gépe pedig akár el is romolhat, nem alapozhatsz csak arra, hogy "be van írva a gépbe, úgyse lehet gond".

2014. jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
41%
Az orvos hibája, de te is szólhatsz az én fiam kihányja a Zinnatot így mikor beteg akkor mindig mondom a dokinak hogy olyat ne írjon ki neki.
2014. jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Mondom szóltam és azóta már jó párszor kapott (sajnos) a gyerek antibiotikumot! Ha az én hibám akkor jó ha nem gondoltam hogy minden egyes alkalomkor szólni kéne!
2014. jan. 3. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!