Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Antibiotikum kúra után tejcuko...

Antibiotikum kúra után tejcukor érzékenység volt valaki babájánál?

Figyelt kérdés

16 hós a kisfiam 3 hete hörgő gyulladásra antibiotikumot kapott, mellette adtam neki a Normaflore-t, utána még 5 napig kapta. Előtte naponta egyszer kakilt, közepes keménységűt, egyben volt mindig a széklete. Az antibiotikum óta naponta 3-4 kaki és mind híg, nem hasmenés, de híg és sokszor kipirosodik tőle a feneke. Mindenki azt javasolta hogy várjak türelemmel (orvos, védőnő, ismerősök), vissza fog állni minden a régi kerékvágásba. Oké, semmi gond, várok én.

Tegnap főztem neki pudingot, dobozos tejből, gondoltam nem lehet gond mivel 8 hónapos kora óta kap joghurtot, sajtot, túrót, tejfölt minden nap mivel azzal habarom az ebédeit, 1 éves kora óta kap sütit ha sütök és minden egyebet ami tejet tartalmaz (süti, palacsinta stb... nem sokat, ritkán sütök). Szóval puding, izlett neki, mégiscsak jobbnak gondoltam mint a mű bolti pudingokat. Ahogy megette rá fél órára hasmenése lett, szinte csak szines vizet kakilt, apró vérpontokkal, majd este felé megint csak vizes darabosat, a gyerek üvöltött a fájdalomtól ahogy vettem le róla a pelust, szinte nyílt sebet csinált neki a kaki a feneke körül.

Most reggelre híg széklet, a feneke javul, orvos szerint 1 hónapig diéta, semmi tej és tejtermék.

Akinek volt ilyen, vagy ilyen helyzetben van írna róla? Elmúlik ez? Vizsgálatra nem lettünk tovább küldve, 1 hónap múlva visszamegyünk a háziorvoshoz és majd mondja hogy mi legyen, de addig is, mire számítsak?

Laktóz mentes termékeket se vegyek a kisfiamnak? Imádja a joghurtot, tejföl nélkül pedig nem tudom hogy hogy fogja megenni az ebédet...

Elmúlhat ez az érzékenység? Kinőheti?


2014. júl. 30. 10:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Nem olvastam annyira végig amit írtál,de nekem öcsém csecsemő korában kapott 3 hétig antibiot,mikor született, és tejérzékeny lett.Kapott rá gyógyszert és úgy szopizhatott csak.Kinőtte teljesen.Azóta már 12 éves és egyedül ekcémás,de nem mindig,csak van ami kihozza neki.

De,valószínű,hogy laktóz érzékeny lett a fiad,szerintem próbáld meg hogy a mentestől is rosszul van-e.

2014. júl. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi is ebben a helyzetben vagyunk. 3 hetes betegség után napi több kaki, és tejtermék után,lágy széklet, ill. hasfájás, puffadása van az egy éves kisfiamnak, lassan egy hónapja. Nekünk a gyerekorvosunk lactase comfort cseppeket javasolt,mert még szopizunk. Nyilván az egyéb tejtermékek letiltva, azért mert nem lehet tudni, hogy a tejcukrot vagy a tejfehérjét nem tudja lebontani. Egyenlőre türelmesen várok, de azt látom, hogy nem mindig segít a csepp sem, például ha tojást is eszik.Azt sem nagyon adok most már. Ha nem rendeződik ez az állapot akkor irány a gastroenterológia.
2014. júl. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!