Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lisztérzékenység? Bővebben lent!

Lisztérzékenység? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem ismeretlen sokatok számára, de véleményekre és tapasztalatokra lennék kíváncsi! Mindig hasfájós voltam, gyerekkoromtól kezdve, de nem is nagyon foglalkoztunk vele különösebben, anyu elvitt kivizsgálásokra, de letudták hogy ilyen "alkat" vagyok. Pikkelysömöröm lett, egy 2 éve kb, és a pajzsmirigyem is alul működik. Voltam vérvételeken más okokból, de csak a vashiányos voltam, szedtem rá gyógyszert, és ennyi. Elkezdtem nézelődni neten, és egy csomó ember ezektől, és a lisztérzékenységtől szenved. Már egyszer mondtam a háziorvosomnak, hogy küldjön el egy vizsgálatra, elküldött bőrgyógyászhoz, ő meg azt mondta miután nincsenek emésztőszervi problémáim, így kizárja a lisztérzékenységet, sőt a pikkelysömört is. ( Amit már egyszer megállapítottak.) Most újra kértem egy vérvételt, mert a reggeli hasmenés, és laza széklet állandósult, majd az étkezések után állandó, egésznapos hasfájás is. Pár napig, rendszeresem ettem lisztes kajákat, tésztát, rántott húst, liszttel sűrített ételeket, és minden egyes nap, majd ketté görnyedtem, annyira fájt a hasam. Ezen felbuzdúlva, 2-3 napig, csak frissensülteket, lisztmentes ételeket fogyasztottam, teljesen jól voltam egész nap. Na, a vérvétel, az sima labor volt, csak néztek májenzim-et is, de mindenem jó, vasat nem néztek, a cukrom tökéletes. Egy sima laborból is megtudják állapítani a lisztérzékenységet? Nem fizettem érte, és semmi iga-t, vagy hasonló. Most kizárható akkor a lisztérzékenység? Nektek hogy derült ki. Mert kb azt érzem, hogy a háziorvos szerint már beképzelem magamnak, és ma ha megyek vissza, látom a szemeim előtt, hogy csak annyit fog mondani, hogy maga teljesen egészséges, és nincs baja.

2015. jún. 3. 08:56
 1/6 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


A lisztérzékenység tünetei az alábbiak (bár ezt már biztosan Te is láttad):


[link]


Hogy mit tennék? Először is sürgősen másik háziorvost keresnék aztán kérnék egy gasztroengerológiára szóló beutalót. Ott minden szükséges vizsgálatot megcsinálnak.

2015. jún. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Így belegondolva, bár senki nem mondta az ataxiát, meg utána sem néztem külön, és nem szeretnék öndiagnosztizálni sem, de elég hülyén tudok mozogni, és mozgás koordinációs problémáim vannak, amit viszont egyszer már mondtak, mert tanulási nehézségeim voltak. Emellett persze fáradékony vagyok, és rendszeresen a savam is visszajön. Már tök tanácstalan vagyok.
2015. jún. 3. 09:23
 3/6 Ikonstar ***** válasza:
100%

Ahogy Klopusz is írta, a háziorvos adjon beutalót a gasztroenterológiára. Ha nem bízol benne, cseréld le egy értelmesebbre. Ezekből a tünetekből neki kellene kezdeményeznie a cöliákia vizsgálatokat.


Amiket leírtál, azok erősen felvetik a lisztérzékenység gyanúját. Látom, utánaolvastál már. Maszek módokon is lehet vérvizsgálatot kérni (transzglutamináz IgA, IgG), az pár ezer forintba kerül, de gyors az eredmény. Az állami rendszert nagyon lelassították. Annak ismeretében már tájékozottabb leszel.

Még nézz utána a nem cöliákiás gluténérzékenységnek is, de elsőre cöliákiára érdemes vizsgálódni nálad.

2015. jún. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 klopusz ***** válasza:

Igaza van a 2. válaszolónak.


Párom is csináltatott magának ilyen vérvizsgálatot (tesójánál megállapították a lisztérzékenységet és ez állítólag családon belül halmozódhat), két nap múlva meg is lett az eredmény, és nem akarok hazudni, de kb. ötezerbe került.

2015. jún. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amikor visszamentem kötöttem az ebet a karóhoz, hogy küldjön el, mert ha nem lisztérzékenység, akkor valami más lehet, és nem ebbe akarok beledögleni. Húzta a száját, de kaptam beutalót, de olyan hanggal és arckifejezéssel adta, mintha tök felesleges lenne. Azóta már voltam gasztroenterológián, és még aznap elküldött vérvételre a doki, és kaptam hasi uh-ra is beutalót. Úgyhogy most várom mi lesz a végeredmény. Egyébként, azóta is próbálgatom a liszt és lisztmentes kajákat, és ha liszteset eszek, az elmúlt pár napban már nem úgy fájt a hasam, hanem inkább kellemetlen teltségérzet kapott el. Úgyhogy nem tudom mi ez, lehet tényleg én erősködtem.. Már nem értem a szervezetemet.
2015. jún. 6. 08:44
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a pajzsmirigyem már a megfelelő tartományba csökkent.
2015. jún. 6. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!