Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A vörösvértestek valóban az...

A vörösvértestek valóban az immunrendszer "tagjai"?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam egy cikket még régebben, hogy az egyes vércsoportok különböző betegségekre immúnisak (pl. a 0 talán a pestisre, de ez nem biztos, a lényeg, hogy adott baktériumtörzsre rezisztensek). Vagy ez a D-agglutinogéhez köthető (Rh-faktor)? Biológiaérettségi miatt kérdezem :)

2015. jún. 12. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem semmi közük hozzá. bioszon azt tanultuk, hogy gázokat szállítanak. a betegség esetén a fehérvérsejtek győzik le azt. a vérlemezkéknek meg az alvadásban van szerepük.
2015. jún. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A vörösvértestek nem az immunrendszerhez tartoznak. Olyanról nem hallottam, hogy valamilyen vércsoport immunis lennen bármilyen betegségre, szerintem ilyen nincs.

Viszont pl. a sarlósejtes vérszegénység ad némi védettséget a malária ellen, de ennek más oka van.

2015. jún. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fehérvérsejt az immunrendszer tagja, nem a vörös. Jó a tájékozottságod... :D
2015. jún. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sadam87 ***** válasza:

A vörösvértestek semmiképp nem tekinthetők az immunrendszer részeinek, ugyanakkor tényleg találtak összefüggést a vércsoport, és bizonyos betegségekre való hajlam között. (Leginkább rákos megbetegedésekkel kapcsolatban, de lehet, hogy egyes vércsoportú emberek bizonyos fertőző betegségekkel szemben is védettebbek. Itt a koleráról írnak.)

[link]

"az egyes vércsoportok különböző betegségekre immúnisak"

Ilyen erős összefüggésről nem tudok, legfeljebb arról, hogy esetleg egyes vércsoportok kicsit kevésbé hajlamosak bizonyos betegségekre.

2015. jún. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!