Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Honnan tudom meg hogy kullancs...

Honnan tudom meg hogy kullancs e volt bennem, és ha igen, miből tudom megállapítani hogy fertőző e?

Figyelt kérdés
Ma este ahogy vettem le a zoknimat, akkor vettem észre hogy van egy fekete pont hátul a vádlim alatt. Kullancsra gyanakodok, de nem lehet pontosan megállapítani, mert van közvetlenül alatta egy szúnyogcsípés. Elképzelhető hogy amikor viszketett a csípés, elkapartam a kullancsot. Apum megpiszkálta tűvel de benne maradt, nem mozog meg semmi, mit tegyek, Honnan tudom megállapítani hogy kullancs volt e, és ha az akkor honnan tudom hogy fertőzött e volt.
2015. jún. 13. 00:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Tűvel piszkáljátok ki, nagyító alatt nézzétek meg.

Ha már kint van, tegyél rá egy kis paradicsomdarabkát, úgy hogy a héja legyen kifelé és ragaszd le. ha fertőzött kullancs is volt, a paradicsom "kiszívja" a fertőzést. A pontos hatásmechanizmust nem ismerem, de elég megbízható forrásból halottam. Én is kipróbáltam már, és nem lettem fertőzött, bár begennyesedett picit egy kullancs helye, egy nap telt el a csípés után, amikor ráraktam. Utána a gennyesedés elmúlt.

2015. jún. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A paradicsomos dolog baromság, ha belekerült a fertőzés a véráramba, akkor már egy szivattyút is rakhatsz rá, az sem fog segíteni.


Ha kullancs volt ott, pici vérző sebnek kell lenni a helyén. Az esetleges fertőzést teljes bizonyossággal csak orvosi vizsgálattal lehet megállapítani.

2015. jún. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy kullancs fejét elég könnyű beszaggatni. Speciális csipesszel szoktuk kivenni, és akkor is vigyázni kell rá. Namármost, ha csak úgy elkapartad akkor valszeg nem volt még rendesen rögzülve, addig meg nem kezdi meg a vérszívást, magyarul nincs kapcsolatban a vérárammal. Ezen kívül fájdalomcsillapító, és gyulladáscsökkentő hatású a nyála, magyarul nem nagyon viszket.


De ha gyanús hogy az volt, vagy ne adja Isten a napokban bármi elváltozás lenne a seb köürül, forduljatok orvoshoz.

2015. jún. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha Borreliás volt a kullancs, és megfertőzött, azt onnan már ki nem szeded, csak antibiotikummal. Ha 24 órát nem volt benned a kullancs, akkor kevés az esély a fertőzésre. A csípés után ha a kullancs fertőzött volt, egy ún. lyme-foltnak kell megjelennie. Ez egy kokárda szerű piros kör. Ha ez nem volt, akkor nem kell félni, de egy lyme-vérvétel nem ártana.
2015. jún. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Favàgók vagyunk kullancs minden nap kb 5-7 egymásnak szedjük ki és nincs semmi probléma csipesz meg lófasz hülyeség nem kell beszarni egy kullancstól. Legutóbb a köldökòm legbelsejébe volt na oda tényleg kellett csipesz! Mert nem èrtem el
2017. jún. 11. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves 2015-06-13 00:30-as, elég durva dolog "baromság"-ként titulálni valaki hozzászólását, úgy, hogy halvány segédfogalmad sincs a témáról.

Ez a cikk talán rávilágít ostobaságodra és tájékozatlanságodra éppen úgy, mint alpári viselkedésedre:

[link]

Mely szerint a paradicsom: "Kisebb sebek vagy bőrgyulladások esetén a népi gyógyászat gyakran használta a paradicsomot: kiválóan távolítja el a méreganyagokat, és gyorsítja a gyógyulást." Szép napot!

2017. jún. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!