Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 3 hete folyamatos hasfájás....

3 hete folyamatos hasfájás. Mitől?

Figyelt kérdés
3 hete folyamatosan fáj a hasam, hol jobb, hol rosszabb. 2x voltam orvosnál, először Cerucalt írt ki. A múlthéten visszamentem, mert nem volt jobb és Pantroprazolt és Kreon 10000-et írt ki. Csütörtök este óta szedem, nem érzem hogy jobb lenne. Olyan erős hasfájás szokott gyötörni, hogy mozogni is alig tudok. Ilyen görcsös, szorító fájdalmam van. Hol tompa, hol éles. Hasmenés néha van, de kemény székletem nem volt 3 hete, mondjuk nem is híg, hanem inkább lágy. Vol valakinek hasonló tünete? Mi segített?

#Kreón #pantroprazol
2015. júl. 6. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elèg hülye orvosod van. A hasad faj nem a gyomrod?

Kéne egy vérvétel plusz gasztroenterologia szakrendelesre kene elmenned.

2015. júl. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A gyomrom fáj és alatta 1-2 ujjnyival.
2015. júl. 6. 10:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Az orvosod össze vissza írja fel a gyógyszereket... Nem tudom, honnan vette, hogy ezek kellenek neked. A Cerucal hányás és hányingercsillapító, a Kreon a hasnyálmirigyre van.. Na mindegy.

Mindenképp érdemes lenne elmenned gasztroenterológushoz, ahogy az első is írta, lehet, hogy csak egy hosszabb vírus, de lehet, hogy "komolyabb". Addig is esetleg melegítsd a hasad, vannak ezek a sópárnák, nekem az a görcsös fájdalmat enyhíteni szokta. Egyél könnyű ételeket: pirítós, főtt krumpli, igyál sokat, pl teát.

2015. júl. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet. Igazából már mióta fáj a hasam, azóta diétázok.

Ma délután visszamegyek az orvoshoz, és megpróbálok kérni tőle beutalót.

2015. júl. 6. 11:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Kellene hasi ultrahang és vérvétel, nem értem az orvosodat, hogy össze-vissza felirogat gyógyszereket, anélkül, hogy tudná mi bajod van.
2015. júl. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!