Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez lehet AIDS? Mik a tünetei?...

Esperanza18 kérdése:

Ez lehet AIDS? Mik a tünetei? Így is meg lehet fertőződni?

Figyelt kérdés
A hétvégén volt egy egyéjszakás kalandom, nem védekeztünk (szedek fogamzásgátlót és kivette, mielőtt elélvezett). Mára bedagadtak a manduláim, alig tudok nyelni. Magamtól eszembe sem jutott volna, de egy barátnőm rámijesztett, hogy ha a srác fertőzött volt, akkor elkaphattam és az is járhat a mandulák megnagyobbodásával. Ez igaz, vagy hülyeség és megnyugodhatok?

2015. júl. 8. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem nyugodhatsz meg!Még ha AIDS-es nem is lettél,de kb.10 másik fajta szexuális úton terjedő betegséget elkaphattál,amiket szépen továbbadhatsz.Minek szedsz fogamzásgátlót,ha nincs tartós kapcsolatod,csak kalandozol?Csak az óvszer véd a betegségektől.Csináltass egy fulltesztet.
2015. júl. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges hiszen nem kell elélveznie hogy elkapd. Kell egy HIV szűrés de nem most hanem mondjuk 2 hét múlva amikor már kimutathatók az antitestek.
2015. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért szedek fogamzásgátlót, mert 2 héttel ezelőttig még volt egy 5 éves párkapcsolatom, ami most végetért, ebből jött a felelőtlen bulizás... Egyébként semmi mást nem érzékeltem, ami nemi betegségre utalna, egyedül a manduláim dagadtak be, nem tudom, hogy ez összefügghet-e...
2015. júl. 8. 12:23
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha azt mondjuk nem, akkor nem csináltatsz egy általános nemi beteg szűrést?
2015. júl. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De, csináltatok így is, úgy is, már kértem időpontot, de úgy legalább nem lenne 180 a vérnyomásom...:D
2015. júl. 8. 12:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor jó. Ebben az országban nem olyan elterjedt a HIV, főleg a melegek körében, de a számuk növekszik. Ki tudja mennyi a rejtett beteg, akik soha nem mennek orvoshoz semmivel. Az egyéb gyógyíthatatlan betegségek se szívderítőek, csak a HIV van inkább előtérben.
2015. júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy ezt megúszom... végülis egy mandula-gyulladás azért nem jelenti 100%-os biztossággal, hogy baj van...
2015. júl. 8. 12:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Négy-öt nap alatt még semmilyen tüneted nem lehet, már csak azért sem, mert első körben HIV-fertőzött lesz valaki, az AIDS, mint betegség, csak később alakul ki ebből.

Mondjuk tény és való, hogy ettől van a legkevesebb félnivalód, sokkal esélyesebb, hogy valami más nemi betegséget kaptál el. De ha az AIDS miatt ennyire aggódsz, akkor menj el egy AIDS szűrésre, de ne most rögtön, hanem 1-2 hét múlva. Ezeken a helyeken tudod elvégeztetni, van ahol ingyenes, van, ahol néhányezer forint.

Én voltam már ilyenen, nem vészes egyáltalán, egy vérvétel, és kész, nem voltak bunkók sem, meg semmi.

2015. júl. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!
2015. júl. 8. 13:01
 10/11 anonim ***** válasza:
De arról hallottál, hogy gumival dugunk, nem? Vagy részeg is voltál?
2015. júl. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!